Ціни на житло: скільки років треба відкладати гроші, щоб купити квартиру в різних містах України

Автор: Марченко Любов

Покупка квартири в Україні – справа затратна. Людям, які не заробляють за кордоном і не мають необлікованих доходів, доведеться відмовляти собі не один рік, відкладаючи гроші на придбання житла.

Ціни на житло: скільки років треба відкладати гроші, щоб купити квартиру в різних містах України - today.ua

Видання slovoidilo порахувало, скільки років знадобиться жителям великих міст України накопичувати гроші, аби купити собі однокімнатне помешкання. Розрахунки робили на підставі даних про середню зарплату в регіонах і даних про вартість відповідного житла на первинному ринку. Цифри брали ті, що були дійсні на початок листопада.

Отже, як з'ясувалось, найдовше заробляти на однокімнатну квартиру доведеться не киянам, а жителям Львова. Водночас, у деяких містах на купівлю однокімнатної квартири доведеться заощаджувати менше трьох років.

Ціни на житло: скільки років треба відкладати гроші, щоб купити квартиру в різних містах України

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Отже, в яких містах доведеться відкладати гроші на покупку квартири найдовше?

Найдовше в усьому собі відмовляти доведеться жителям Львова. Львів'янам треба відкласти 100 середніх зарплат, аби зібрати собі на однокімнатну квартиру у своєму місті.  Середня зарплата в їхньому регіоні становить 13 тисяч гривень. І відкладати її доведеться 8 років і 4 місяці.

Майже 8 років доведеться збирати гроші "у панчоху" одеситам. В Одесі середня вартість однокімнатної квартири становить 1,13 млн гривень. Щоб зібрати таку суму, треба відкласти 93 середні зарплати.

Житомирянам для досягнення обраної мети знадобиться 7 років і 8 місяців (92 середні зарплати). Там однокімнатна квартира коштує 1,09 млн гривень.

Жителям Чернівців доведеться збирати гроші 6 років і 10 місяців. Там, щоб заплатити 900 тис. гривень, треба накопичити 82 середні зарплати.

Київ у цьому ретингу опинився лише на п'ятому місці. У столиці квартири, звісно, найдорожчі. Там одлнокімнатне помешкання вартує 1,45 млн. Але й розмір середньої зарплати там також вищий, ніж в інших регіонах. Він становить 20,6 тис. гривень. Отже збирати на власне житло киянам доведеться майже 6 років (71 середню зарплату).

У другій столиці України, Харкові, також доведеться збирати на однокімнатну квартиру майже 6 років, зважаючи на те, що у харків'ян середня зарплата становить лише 12,6 тис. гривень. Але й середня вартість однокімнатного житла у них значно нижча – лише 870 тисяч. Тобто, щоб його придбати, знадобиться 69 зарплат.

Вінничанам, щоб реалізувати свою мрію про власне житло, знадобиться 5 років і 10 місяців (70 середніх зарплат). Майже стільки ж часу знадобиться жителям Тернополя і Сум.

А от в Ужгороді, Луцьку і Дніпрі треба складати гроші трохи більше 6 років. А в Полтаві для цього знадобиться 5 років і 5 місяців (65 зарплат).

У багатьох містах можна впоратися менше ніж за 5 років

У 5 років можна вкластися жителям Запоріжжя (61 зарплата), Івано-Франківська (60 зарплат), Кропивницького (61 зарплата), Черкас (60 середніх зарплат), Херсона (65 середніх зарплат) та Чернігова (61 середня зарплата).

На квартири у Хмельницькому доведеться покласти 4 роки і 9 місяців життя (57 зарплат), а 4 роки і 10 місяців (58 зарплат) треба буде накопичувати у Рівному.

Лише 3 роки і 11 місяців (47 зарплат) треба буде відкласти за квартиру вартістю 660 тисяч гривень у Миколаєві.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

А найменше треба буде відкладати гроші на житло у Краматорську і Сєвєродонецьку. У Краматорську середня зарплата становить 15,1 тис. гривень. При цьому однокімнатна квартира коштує 250 тис. гривень. Тобто зібрати гроші на таке помешкання можна лише за 1 рік і 5 місяців. У Сєвєродонецьку вартість однокімнатного житла становить 410 тис. гривень, а середня зарплата – 12,5 тисяч. Отже збирати гроші доведеться 2 роки і 9 місяців.

Нагадаємо, аналітики прогнозують, що в наступному році ціни на житло в Україні перестануть рости.

Головне