Ціни на житло в Україні перестануть зростати: чого чекати покупцям та орендарям квартир у 2022 році

Ціни на первинне та вторинне житло в Україні за останній рік практично зрівнялися. Що буде з цінами на нерухомість у 2022 році, експерти одноголосно сказати не можуть. Однак, якщо говорити з боку купівельної спроможності, то подальше зростання цін на квартири зменшить попит, а для забудовників та продавців це буде невигідно.

Ціни на житло в Україні перестануть зростати: чого чекати покупцям та орендарям квартир у 2022 році - today.ua

Експерти ринку нерухомості розраховують на стабілізацію цін на житло. Це стосується всіх квартир, зокрема тих, що перейшли із розряду первинного житла у вторинне. Оренда також не повинна рости. У найбільших містах України попит на оренду житла реалізований більш ніж на 90%. Це означає, що протягом найближчих 2–3 місяців орендодавці не планують підвищувати вартість оренди. Більше того, через зростання комунальних платежів у зимовий період комусь ціни на оренду можуть навіть знизити.

Витрати на ЖКГ не повинні перевищувати 30% від вартості місячної оренди квартири. Але у розпал опалювального сезону у старих радянських будинках комунальні витрати наймачів становитимуть 40–50% ціни оренди. Це може спричинити відтік орендарів та зниження вартості оренди на 10–15%, кажуть експерти ринку. Ціни на житло в Україні перестануть зростати: чого чекати покупцям та орендарям квартир у 2022 році Найвищі ціни на оренду житла на сьогодні фіксуються у Києві, Одесі, Львові, Дніпрі та Харкові. Попит на оренду в регіонах традиційно нижчий, тому й ціни менші.

На вторинному ринку нерухомості квартири нового житлового фонду (будинки, збудовані у 2000-х та новобудови) займають частку 35-40%, квартири у старих будинках (сталінки, хрущовки, панельні висотки з 1990-х) – 60–65%.

Раніше були озвучені середні ціни на квартири у Києві та передмісті столиці.

ДЖЕРЕЛОdengi.ua