Ціни на газ в Україні можуть знизити: Шмигаль озвучив терміни для постачальників

Автор: Лобанова Єлизавета

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що вже влітку газопостачальні компанії зможуть знизити річні тарифи на газ для населення, які були встановлені 25 квітня. В умовах конкуренції постачальники будуть боротися за своїх споживачів, які в будь-який момент мають право змінити облгаз.

Ціни на газ в Україні можуть знизити: Шмигаль озвучив терміни для постачальників - today.ua

З 1 травня в Україні почне працювати так званий річний продукт. Це фіксована ціна на газ, яка буде діяти для українців наступні 12 місяців. Підвищувати цю ціну газові компанії не можуть, а ось робити знижки для своїх клієнтів дозволено.

Якщо зараз мінімальний тариф становить 7,88 грн/кубометр, то влітку уряд очікує від "Нафтогазу" та інших компаній зниження цін.

Вартість імпортованого в Україну газу через місяць почне падати, і у газзбутів будуть всі підстави ввести аукціони з продажу газу за ціною нижче, ніж була запропонована в квітні. Для українців це буде шанс запастися газом на опалювальний сезон зі знижкою, адже за 6,99 грн/кубометр ціни на газ вже не буде. Ціни на газ в Україні можуть знизити: Шмигаль озвучив терміни для постачальниківУ "Нафтогазі" пояснили зростання річних тарифів зростанням вартості блакитного палива за довгостроковими контрактами в Європі в березні, коли українські газові компанії як раз формували пропозицію для споживачів. У квітні європейські ціни на газ впали.

Популярні зараз

В ООН прогнозують масову міграцію українців вже найближчими місяцями

Чи мають право працівники ТЦК затримувати людей на вулиці

В Укренерго заявили про скорочення періоду відключень електроенергії: як діятимуть графіки 22 червня

За чотири штрафи можна купити квартиру: в Україні підвищили суми стягнень з роботодавців

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Нафтогаз" закликає облгази швидше укладати з ним контракти, адже чим раніше газзбут укладе річний контракт з "Нафтогазом" і чим у більших об'ємах закупить газ, тим більш вигідні тарифи він зможе запропонувати своїм клієнтам.

Нагадаємо, що крім вартості самого газу постачальники включили в свої річні тарифи.