Вартість доставки газу постачальники включили у річні тарифи: українцям розповіли, в чому проблема

Вартість річних тарифів на газ виявилася вищою, ніж очікували українці. Мінімальний тариф складає 7,88 грн/кубометр, тоді як у більшості постачальників ціни від 10,2 грн/кубометр і вище. Деякі з них зазначили, що включили у вартість газу ще й вартість доставки. Чи так це насправді, давайте з'ясуємо.

Вартість доставки газу постачальники включили у річні тарифи: українцям розповіли, в чому проблема - today.ua

Послуга доставки включає у себе транспортування газу та його розподіл по оселях.

Траспортування газу включає в себе прокачування газу від сховища до облгазу. Плата за це вже включена у вартість газу і не залежить від регіону, в якому живе споживач. У платіжках дана цифра навіть не вказується.

Вартість доставки газу постачальники включили у річні тарифи: українцям розповіли, в чому проблема
А от за те, щоб доставити газ до домівок громадян, вони сплачують окремо. Це послуга з розподілу, і вона залежить від регіону, в якому живе споживач, та від кількості споживачів у цьому регіоні. Наприклад, у «Харківгазу» тариф за розподіл – 2,148 грн/м3, а у «Київгазу» – 0,384 грн/м3.

Вартість газу в річних тарифах у всіх постачальників вказана без урахування плати за розподіл. Все, що вони мали на увазі - це послуга траспортування, за яку і раніше споживачі не платили. Чи буде рости вартість розподілу газу для споживачів поки не відомо.

Нагадаємо, у кого з постачальників які річні тарифи на газ с 1 травня, та що пропонує "Нафтогаз".

ДЖЕРЕЛОkosatka.media