Ціни на газ в Україні та Європі побили історичний рекорд

Ціни на газ в Україні та Європі в середині літа злетіли до свого максимуму. Причиною став дефіцит палива, що для теплої пори року цілком непередбачувано. Вся справа в тому, що вартість газу в Україні безпосередньо залежить від європейських цін, а вони почали в липні рости через виведення на ремонт двох газопроводів з Росії: "Ямал-Європа" і "Північний потік".

Ціни на газ в Україні та Європі побили історичний рекорд - today.ua

З цієї причини вартість газу для українського бізнесу підскочила на 17,5% - до 15 252 грн за тисячу кубометрів з ПДВ при постачанні в серпні. У липні українці платили ще 12 976 грн за тисячу кубометрів з ПДВ. Літні ціни, непередбачено для всіх, виявилися вдвічі вище, ніж навіть взимку 2021 року.

Газпром продовжує тиснути на Європу, і альтернативи іншої немає, адже це єдиний постачальник російського природного газу до Європи. Він би міг заздалегідь забронювати на липень додаткові потужності української ГТС для транзиту через Україну, але відмовився це робити. Тепер ймовірність того, що ціни на газ у 2021 році якимось чином знизяться практично немає, і вартість газу попередньо залишиться високою до кінця опалювального сезону. Ціни на газ в Україні та Європі побили історичний рекорд Відповідно, тарифи на опалення з жовтня також виростуть. Хоча тариф для ТКЕ вдвічі нижче ціни на газ для решти бізнесу, він все одно буде вище, ніж в минулому опалювальному сезоні.

Раніше повідомлялося, що Нафтогаз почав примусово підвищувати тарифи на газ до 70%.

ДЖЕРЕЛОliga.net