Нафтогаз почав примусово підвищувати тарифи на газ до 70%

Тарифи на газ в Україні продовжують стрімке рости. Нафтогаз вже запустив механізм підвищення вартості блакитного палива для теплокомуненерго, що може спровокувати в країні гуманітарну кризу. Про проблеми, які назрівають, напередодні нового опалювального сезону розповів екс-міністр фінансів Ігор Уманський.

Нафтогаз почав примусово підвищувати тарифи на газ до 70%  - today.ua

За словами колишнього глави Мінфіну України, дії Нафтогазу при повному потуранні з боку центральної влади можуть призвести до гуманітарної катастрофи в країні найближчої зими.

Ігор Уманський впевнений, що рішення Нафтогазу підвищити тарифи на газ для теплокомуненерго спричинить зростання вартості опалення і гарячої води в регіонах. Залежно від області, тарифи на тепло злетять від 40 до 70 відсотків. На всі обурення тепловиків в НАК відповідають, щоб покривали збитки з місцевих бюджетів.

Однак, Уманський підкреслює, що таке значне зростання тарифів призведе до того, що люди просто перестануть платити, борги населення будуть накопичуватися, як снігова куля. Це загрожує настанням гуманітарної катастрофи.

Якщо левову частку непідйомних тарифів на комуналку доведеться покривати місцевим бюджетам, то у них не залишиться грошей на ремонт інфраструктури, на школи, дитячі садки та лікарні. Однак, нарікає економіст, центральна влада тільки розводить руками. Нафтогаз почав примусово підвищувати тарифи на газ до 70%

"Мовляв, хочете - підвищуйте на 70%, а не хочете - можете залишити тарифи незмінними. А різницю, яка виникне, компенсувати за рахунок коштів місцевих бюджетів. Це справжня криза. Вона обов'язково завдасть нищівного удару або за мільйонами пересічних громадян, або .. . по мільйонах пересічних громадян. Тому що місцеві бюджети - це дороги, школи, лікарні, порядок в населених пунктах", - заявив Уманський.

При цьому, Ігор Уманський нагадав, що в Україні тарифи на газ з 2013 року зросли більш ніж в 10 разів. Разом з ними підвищувалися тарифи на опалення. Дійшло вже до того, що взимку 2020-2021 року населення вже опинилося на межі, почалися "тарифні бунти".

Важливо пам'ятати, що для українців, які відмовляться або не зможуть оплачувати послуги ЖКГ, чекають "сюрпризи" у вигляді примусового списання коштів з рахунків в банках і продажу майна.

Нагадаємо, в Україні взимку газ подорожчає більш ніж в два рази для побутових споживачів. Тарифи перевищать 20 гривень за один кубометр газу.