Today.ua

Ціни на електроенергію можуть зрости вдвічі: уряд запропонував нові тарифи

Вартість електроенергії на ринку "на добу вперед" в Україні за останні 12 місяців зросла більш ніж на 53%, і це не межа. В РНБО порекомендували тарифній комісії НКРЕКП підвищити максимально допустимі тарифи на електроенергію для учасників ринку ще вдвічі. Президент України Володимир Зеленський своїм Указом затвердив це рішення.

РНБО радить профільним органам підняти максимально можливу ціну на ринку "на добу вперед" до рівня максимальної ціни електричної енергії, виробленої генеруючими установками об'єднаної енергетичної системи України.

На сьогоднішній день вартість електроенергії, виробленої деякими "зеленими електростанціями", досягає 8 грн / КВт-год. Максимально допустимі ціни, за якими учасники ринку можуть продавати електроенергію в "денні години" досягають 4 грн / КВт-год, в "нічні" - 2 грн / КВт-год. Отже, ці ціни вже зараз можна множити на два, щоб отримати нові тарифи. Середня вартість електроенергії на "добовому" ринку (ВДР) в серпні досягла 2 976,69 гривень МВт-год (без урахування ПДВ). Якщо порівнювати цей показник з цінами серпня минулого року, то різниця складе 2,5 рази. При цьому попит на ринку РДВ в серпні збільшився на 8,1%, якщо порівнювати з липневим показником.

Ринок "на добу вперед" - це оптовий ринок електроенергії, де здійснюється купівля-продаж електроенергії на наступну добу за днем проведення торгів. Учасниками цього ринку є в першу чергу виробники, енергопостачальник, ДП "Гарантований покупець, оператор системи передачі, оператори системи розподілу. Всі вони беруть участь в торгах і викуповують електричну енергію за добу до її отримання, яку використовують для своїх потреб та продають побутовим споживачам.

Раніше українцям розповіли, скільки можна заощадити на тарифах на електроенергію, використовуючи багатотарифні лічильники.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ