Українцям розповіли, скільки можна заощадити на тарифах на електроенергію, використовуючи багатотарифні лічильники

Автор: Марченко Любов

Тарифи на електроенергію будуть набагато нижчими, якщо використовувати не звичайний лічильник електрики, а багатотарифний.

Українцям розповіли, скільки можна заощадити на тарифах на електроенергію, використовуючи багатотарифні лічильники - today.ua

Видання "Українська енергетика" детально розтлумачило, як можна заощадити на платі за електрику за рахунок використання такого приладу обліку.

Суть економії полягає в тому, що в різний час доби діють різні тарифи на електроенергію. Таким чином, змістивши акцент енергоспоживання, наприклад, на нічний час, можна економити чималі суми на оплату електрики.

Українцям пропонують двотарифний і тритарифний лічильники

У двотарифному приладі доба поділена на дві зони: денну (з 7:00 до 23:00) і нічну (з 23:00 до 7:00). Цим зонам відповідають різні тарифи на електроенергію. Вдень діє денний тариф, який дорівнює звичайному тарифу, що є в Україні (зараз це 1,68 грн / кВт-година, а з 1 жовтня буде 1,44). У нічний час доби цей тариф знижується вдвічі.

Популярні зараз

У Нафтогазі зробили заяву з приводу масштабної аварії на газопроводі: що буде з постачанням газу

Українці зможуть повернути частину грошей, витрачених на оплату комунальних послуг

Україна збила бомбардувальник Ту-22М3 за допомогою унікальної української розробки

Сили оборони України вперше збили російський бомбардувальник Ту-22МЗ

Таким чином, якщо ви перенесете основне енергоспоживання на нічний час, то можна буде економити чимало грошей. Фахівці говорять про 15-25%. Однак, якщо все зробити грамотно, то вийде набагато більше. Так, наприклад, уночі можна нагрівати бойлер, опалювати приміщення, якщо у вас опалення електричне, завантажити пральну машину, поставити на зарядку всі акумуляторні пристрої і навіть змусити працювати хлібопічку.

Загалом, чим більше у вас вдома електроприладів, і чим вище енергоспоживання, тим більше можна заощадити за рахунок нічного споживання. Українцям розповіли, скільки можна заощадити на тарифах на електроенергію, використовуючи багатотарифні лічильники У тризонних лічильниках все влаштовано складніше. Так, нічний час вартує ще дешевше - лише по 0,4 від основного тарифу. Але зате за енергію, використану в піковий час доведеться платити підвищений тариф - 1,5 від основного. А в решту денного часу тариф на електроенергію просто буде звичайним.

Нічним там вважається час з 23:00 до 7:00. Ранковий піковий період буде тривати з 8:00 до 11:00, вечірній піковий - з 20:00 до 22:00. Весь інший час доби, а це з 7:00 до 8:00, з 11:00 до 20:00 і з 22:00 до 23:00 буде діяти звичайний тариф на електроенергію.

Таким чином, щоб отримати користь від такого тритарифного лічильника, потрібно запровадити в родині окрему посаду - наглядача за енергоспоживанням і наділити його повноваженнями диктатора. Тому такий лічильник для побуту фактично неприйнятний, а ось двотарифний - саме те.

Чому двотарифний лічильник - це добре не тільки для вас?

У першу чергу, це, звичайно, добре для самого споживача. Адже йому вдасться заощадити гроші на оплаті електрики.

Однак це добре і для енергосистеми країни в цілому. Адже зазвичай вона в ранкові та вечірні години відчуває пікові навантаження. І, щоб утримати енергосистему від розбалансування, іноді доводиться терміново брати електроенергію збоку. Вночі ж, навпаки, енергосистема завантажена мінімально, і турбіни працюють на холостому ходу. Але ж при цьому можна було би розвантажити енергосистему в ранковий і денний час, споживаючи більше енергії вночі. Тим самим можна було б уночі повністю використовувати базові потужності енергосистеми країни, тобто атомну і частково теплову енергетику.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Багатотарифний лічильник можна встановити, як за свій рахунок, так і за рахунок обленерго

Правда, у другому випадку вам його встановлять безкоштовно, якщо настав час планової заміни лічильника. В іншому випадку - доведеться купувати за свої гроші. Однак і такі витрати швидко окупляться. Особливо, якщо ваш будинок "поглинає" чимало електрики.

Нагадаємо, крім установки багатотарифних лічильників, можна також економити енергоспоживання й іншими способами. Зокрема, замінити в будинку всі лампочки на світлодіодні, вчасно вимикати світло і купувати побутові прилади з класом енергоспоживання від "А" і вище.