Після зупинки блоку Запорізької АЕС та аварійної зупинки блоку №2 Хмельницької АЕС вартість електроенергії на "ринку на добу вперед" 21 червня зросла до 1569 грн за МВт за годину. Це на 20% більше, ніж в першій половині червня та майже на 70% більше, ніж у травні.
Сталося це через дефіцит електроенергії, який спостерігався минулої доби. Він призвів до стрімкого зростання ціни 21 червня до 2656 грн за МВт*год, а після відновлення роботи Хмельницької АЕС вартість електроенергії у вівторок, 22 червня знизилася до 1339 грн за МВт-год. Все одно це вище, ніж було у травні, але пік позаду.
Нагадаємо, що аварійна зупинка енергоблоку на Хмельницькій АЕС відбулася 18 червня. Перший енергоблок станції знаходиться на капітальному ППР (планово-попереджувальному ремонті), а другий енергоблок зупинився через аварійну ситуацію з насосами. Аварію усунули, обійшлося без наслідків. Увечері 20 червня енергоблок №2 під'єднали до мережі та вивели на потужність 400 МВт. Радіаційний фон на території Хмельницької АЕС і в її околицях залишається у природних межах.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Відомо, що 16 червня НКРЕКУ прийняла рішення щодо збільшення максимального рівня граничної вартості на ринку електроенергії "на добу вперед" (РСВ) та внутрішньодобового ринку (ВСР). Максимально допустимий рівень цін в "нічному" тарифі (з 00:00 до 7:00 і з 23:00 до 00:00) становить 1243,71 гривень за одну МВт-годину. В "денному" тариф (години максимального навантаження - з 7:00 до 23:00) - ціновий максимум не повинен перевищувати 2655,99 гривень за одну МВт-год.
Раніше повідомлялося, що в Україні відновлять пільговий тариф на електроенергію, але пільги отримають не всі.