В Україні відновлять пільговий тариф на електроенергію: кому знизять ціну

Українцям повернуть пільговий тариф на електроенергію. Пільга дістанеться не всім. Держава обіцяє захистити лише соціального вразливих. Плата за електрику буде диференційована залежно від обсягу споживання.

В Україні відновлять пільговий тариф на електроенергію: кому знизять ціну - today.ua

Такі головні моменти нового тарифоутворення в сфері електроенергетики озвучив у ході звіту в парламенті міністр енергетики Герман Галущенко. За словами глави Міненерго, ще до 1 липня буде вироблений новий механізм формування тарифів на електроенергію. Його повинні представити вже наступного тижня.

У цьому механізмі буде передбачений диференційований тариф для різних категорій населення (очевидно, категорії будуть розрізняти за обсягом споживання електрики, авт.).

Окремо буде виділена категорія, яка споживає в місяць не більше 100 кіловат-годин електроенергії. Саме на таких споживачів і буде розрахований пільговий тариф. В Україні відновлять пільговий тариф на електроенергію: кому знизять ціну

"Захист цієї категорії населення передбачається відповідно через зменшення тарифу", - анонсував глава Міненерго.

Разом з тим, Галущенко не назвав ані розмір пільгового тарифу на електроенергію, ані розмірів очікуваних повних тарифів.

Із різних джерел, які інсайдили про те, що обговорюють в Міненерго, відомо, що там розглядали різні варіанти підвищення тарифу на електроенергію. Зокрема, в одному варіанті пропонувалося встановити пільговий тариф для споживання до 300 кВт-годин, в іншому - до 500.

Та очевидно в Міненерго підрахували, що тоді підвищення тарифу на електроенергію не матиме сенсу. В Україні не так вже й багато побутових споживачів, які в місяць "спалюють" понад 500 кВт-год. Більше витрачають хіба що ті, хто опалює житло електрикою. Правда, про цю категорію населення міністр поки - ні пари з вуст.