Військовий стан та загальну мобілізацію в Україні продовжили до 19 лютого 2023 року. При цьому уряд може запровадити ще цільову мобілізацію. Хто під неї підпаде, і як стати добровольцем, дізнаємось докладніше.
Цільова мобілізація передбачає, що певні категорії українців братимуть участь у відновленні країни та ліквідуватимуть наслідки російських атак. Ці люди не братимуть участі в бойових діях, при цьому будуть звільнені на якийсь час зі своєї основної роботи, зі збереженням заробітної плати та посади.
Кожен українець зможе приєднатися до повоєнного відновлення України, заповнивши форму.
В анкеті необхідно вказати назву області, регіону, в якому громадянин хоче проходити мобілізацію, а також вибрати спеціальність, за якою можна буде пройти 12-годинне навчання (пошуково-рятувальні роботи, рятувальник, вогнеборець, ідентифікатор вибухонебезпечних предметів тощо).
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Цільова мобілізація серед населення планується бути добровільною. Насамперед до неї залучатимуться сили цивільного захисту, пожежно-рятувальні та аварійно-рятувальні служби.
Основними завданнями громадян буде ліквідація наслідків воєнних дій та надзвичайних ситуацій; відновлення тих населених пунктів, які зазнали впливу засобів поразки; відновлення критичної інфраструктури; маркування небезпечних територій, визначення населених пунктів та території, які потребують проведення гуманітарного розмінування.
Раніше повідомлялося, кого призиватимуть до ЗСУ в першу чергу взимку 2022-2023.