Загальна мобілізація: кого призвуть до ЗСУ в першу чергу взимку

В Україні продовжили загальну мобілізацію до 19 лютого у зв'язку із продовженням повномасштабної війни з Росією. Стало відомо, кого призиватимуть до ЗСУ взимку.

Загальна мобілізація: кого призвуть до ЗСУ в першу чергу взимку - today.ua

Начальник управління штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач повідомив, що посилення темпів мобілізації залежатиме від ситуації на фронті. Оскільки країна-агресор збільшила кількість живої сили на фронті, графіки призову до української армії також коригуватимуться, але не можна сказати наскільки. Зазначено, що завдання та плани складаються з урахуванням мобілізації в РФ.

За словами Горбача, найближчим часом не буде потреби мобілізувати всіх військовозобов'язаних українців. Навпаки, спостерігається тенденція до розширення категорій громадян, які не підлягають мобілізації. При цьому експерт не відкидає, що ситуація може змінитися залежно від подій на фронті.

"Зараз ухвалюються закони про можливість звільнення окремих категорій людей, які мобілізувалися після 24 лютого. Наприклад, на звільнення тепер мають право батьки трьох або більше дітей", - зазначив глава управління штабу.

Наразі призову підлягають найбільш підготовлені українці з військовим досвідом. Горбач запевнив, що військові частини повністю укомплектовані.

Загальна мобілізація: кого призвуть до ЗСУ в першу чергу взимку

Призвані до армії чоловіки, які не проходили військову службу, направляються до навчальних центрів, де вони щонайменше місяць проходять первинну підготовку.

"Місяць готують на прості спеціальності – наприклад, стрільців. Якщо потрібно навчити людину на навідника чи командира бойової машини, то до місяця додаються ще два тижні або більше. А щоб здобути висококваліфіковану спеціальність, як оператор дронів, потрібно вчитися кілька місяців", – цитує Романа Горбача Liga.net.

Щодо резервістів, пропорція в Україні майже еквівалентна російській. Йдеться по 6 мільйонів чоловіків.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про покарання переселенцям-ухилянтам, які ховаються від мобілізації на заході України.

ДЖЕРЕЛОliga.net