Загальна мобілізація: названо покарання для переселенців-ухилянтів, які ховаються за заході Україні

Автор: Леся Ловіцька

Тисячі українців переїхали до західних регіонів України через повномасштабну війну з російськими окупантами. Серед них – чоловіки, які підлягають мобілізації. Багато хто з них проігнорував вимоги і не став на облік у військкомати, як того вимагає закон. Стало відомо, яке покарання передбачено переселенцям-ухилянтам.

Керівник Львівського обласного центру комплектування Олександр Тищенко нагадав, що всі військовозобов'язані та резервісти повинні дотримуватися Правил військового обліку. Вони передбачають, що при зміні місця проживання потрібно повідомити про це військкомати і стати на військовий облік у новому населеному пункті, де вони проживають.

Полковник наголосив, що в ідеалі чоловіки та жінки спочатку мають відвідати свій ТЦК, знятися там з обліку, після чого зареєструватися у новому ТЦК. Але в низці регіонів це було неможливо через регулярні обстріли та окупацію російськими військами.

"На жаль, дехто вирішив таким чином втекти від територіальних центрів, тим самим порушуючи закон", - відмітив Тищенко.

Популярні зараз

Україна цьогоріч може залишитися без врожаю фруктів: в усьому винні бджоли

Українським біженцям у Німеччині скорочують готівкові виплати

Названо пенсії, які отримуватимуть українці з мінімальною та середньою зарплатою

У Раді готують нове підвищення пенсій українців: виплати зростуть до 60% від зарплати

Загальна мобілізація: названо покарання для переселенців-ухилянтів, які ховаються за заході Україні

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Фахівець повідомив, що за порушення Правил військового обліку передбачено покарання у вигляді адміністративної відповідальності – штрафу від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510–850 грн). За повторне порушення доведеться заплатити 50-100 неоподатковуваних доходів громадян (850-1700 грн).

Нагадаємо, що військовий стан та загальну мобілізацію в Україні продовжили на три місяці. Вони діятимуть щонайменше до 19 лютого. Стало відомо, кого планують призувати до армії наступної зими.