Три категорії українців зможуть отримати земельні ділянки від держави: про кого йдеться

Автор: Лобанова Єлизавета

В Україні пропонують відновити право на безоплатну передачу земельних ділянок у приватну власність громадянам, які належать до пільгових категорій. Серед них — учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни та члени сімей загиблих.

Три категорії українців зможуть отримати земельні ділянки від держави: про кого йдеться - today.ua

Відповідний законопроект "Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо відновлення прав деяких категорій громадян на приватизацію земельних ділянок під час дії правового режиму військового стану на території України" № 8366-1 уже внесено до Верховної Ради.

Згідно з документом, громадяни, які визнаються учасниками бойових дій та особами, прирівняними до них, мають право на першочергове одержання земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва чи городництва.

Вже найближчими місяцями стане зрозуміло, чи зможуть скористатися своїм правом на одержання землі визначені Законом пільгові категорії населення, та в які терміни. Можливо, їм доведеться чекати на закінчення війни, щоб вступити у свої права на землю.

Популярні зараз

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

Як накопичити заощадження за мінімальної зарплати: лайфхак для українців

У Нафтогазі зробили заяву з приводу масштабної аварії на газопроводі: що буде з постачанням газу

Парламентарії на сьогоднішній день розробляють алгоритм, за яким доведеться отримувати земельну ділянку у власність.

Три категорії українців зможуть отримати земельні ділянки від держави: про кого йдеться

Як отримати безкоштовну земельну ділянку

Земельну ділянку можна буде одержати лише у тому випадку, якщо людина раніше не скористалася правом на приватизацію землі відповідного цільового призначення. Відповідно до ст. 121 Земельного кодексу України передбачено такі розміри ділянок:

  • для ведення садівництва – не більше 0,12 га;
  • для ведення особистого селянського господарства – не більше 2,0 га;
  • для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка) у селах – не більше 0,25 га, у селищах – не більше 0,15 га, у містах – не більше 0,10 га;
  • для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,10 гектара.

Зазначені норми площ — це максимальна кількість землі, яка може бути виділена за кожним цільовим призначенням, але по факту ці цифри можуть бути трохи меншими.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Вибрати вільну земельну ділянку за бажаним місцем розташування та з відповідним цільовим призначенням громадяни самостійно можуть через онлайн-ресурс "Публічна кадастрова карта". Вільні ділянки відзначені білим кольором.

Раніше повідомлялося, на скільки подорожчала земля в Україні під час війни.