В Україні подорожчала земля: ціни на ділянки у різних областях

Автор: Леся Ловіцька

В Україні під час повномасштабної війни з російськими окупантами подорожчала земля. Особливо це стосується територій, де немає активних бойових дій. Названо ціни на ділянки у різних областях.

В Україні подорожчала земля: ціни на ділянки у різних областях  - today.ua

Про це повідомив заступник міністра аграрної політики та продовольства Денис Башлик.

Як змінилася вартість землі в Україні

З початку року ціни на ділянки сільськогосподарського призначення збільшились у середньому на 20%. Зазначене підвищення пов'язане з інфляцією. За даними Міністерства аграрної політики, у 2023-му встановлено такі середні ціни на гектар землі:

  • у Київській області – 148 тис. грн (раніше – 48 тис. грн);
  • у Львівській області – 162 тис. грн (раніше – 51 тис. грн);
  • у Чернігівській області – 23 тис. грн (раніше 16-17 тис. грн).

У період з січня по квітень 2023 року було укладено близько 13 тисяч угод купівлі-продажу. Минулого року їх було 53 тисячі, хоча у більшій частині регіонів шість місяців не працювали реєстри.

Популярні зараз

З 1 червня в Україні зросте вартість комуналки: стало відомо, як зміниться тариф на газ

Дальнобійники розпочали масштабну акцію протесту: перекрито трасу Київ-Одеса

Сотням тисяч українців держава у червні поверне заборговані пенсії

Не Гокінг і не Ейнштейн: названо найрозумнішу людину за всю історію земної цивілізації

До вторгнення рашистів 24 лютого 2022 року землю продавали активніше. Так, у 2021 році було зареєстровано близько 66 тисяч угод купівлі-продажу ділянок.

Хто сплачує земельний податок в Україні

Його мають сплачувати власники земельних ділянок та земельних паїв, а також постійні орендарі. Експерт Михайло Смокович зазначив, що обчисленням відповідних податків займаються профільні органи, тож не потрібно самостійно подавати додаткові декларації.

Щоб перевірити, чи потрібно вам сплачувати земельний податок, українцям слід зайти до особистого кабінету на порталі "Електронний кабінет платника податків" та відкрити загальну інформацію про себе, після чого вибрати повідомлення про обов'язок сплатити суму зобов'язання. Користувачі побачать усі податкові рішення, ознайомляться з інформацією про об'єкт, а також дізнаються, за якими реквізитами та яку суму потрібно внести.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Дізнатися, чи нарахували ці податки, можна в особистому кабінеті платника податків. Потрібно зайти до розділу "Стан розрахунків з бюджетом", обрати поточний рік та знайти відповідні платежі: 18010700 - земельний податок.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, кого у 2023 році звільнили від сплати податків на землю.