Податок на город: стало відомо, кого із українців у 2023 році звільнили від плати за землю

Автор: Леся Ловіцька

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який звільняє частину власників ділянок та фермерів від сплати податків на землю. Стало відомо, хто може не платити за свій город у 2023 році.

Податок на город: стало відомо, кого із українців у 2023 році звільнили від плати за землю - today.ua

У прес-службі Кабміну повідомили, що йдеться про законопроект №7632. Закон поширюється на земельні ділянки, що знаходяться на територіях, де ведуться активні бойові дії, на тимчасово окуповані та ті, що забруднені вибухонебезпечними предметами або перебувають у консервації. Їхні власники та орендарі звільнені від мінімального податкового зобов'язання, єдиного податку 4-ї групи та плати за землю.

Значна частина українських земель стала тимчасово непридатною до використання після повномасштабного вторгнення Росії. За даними уряду, деякі землі небезпечно обробляти через велику кількість мін. Такі ділянки стали тимчасово непридатними для використання аграріями.

Закон передбачає такі терміни звільнення від податку на землю:

Популярні зараз

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Укренерго запровадило графіки відключення електроенергії у всіх регіонах

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

  • для юросіб — з 1 березня 2022 по 31 грудня 2022 року та у 2023 році до останнього числа місяця, в якому завершаться окупація або військові дії;
  • для фізосіб - з 1 січня 2022 по 31 грудня 2022 року, а також у 2023 році - до останнього числа місяця, в якому завершаться окупація або військові дії.

Нагадаємо, що у 2023 році середній розмір податку для українців становить 1,2-1,3 тис. грн за гектар. 2024-го він зросте до 1,4-1,5 тис. грн.

Депутат Верховної Ради України Олена Шуляк зауважила, що власники земельних ділянок мають отримати довідку від ДСНС, бо розмінуванням територій займаються рятувальники. Потім необхідно звернутися із заявою до місцевої ради.

"Саме такі довідки використовуватиме податкова, щоб розуміти, як нараховується чи не нараховується відповідний податок", - пояснила народна обраниця.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Податок на город: стало відомо, кого із українців у 2023 році звільнили від плати за землю

Що буде з новим урожаєм

В Україні під час повномасштабної війни розпочалася вже друга посівна кампанія. За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, у регіонах станом на початок квітня 2023 року засіяли понад 500 тис. га землі. Максимум – у Хмельницькій, Вінницькій та Тернопільській областях. Глава українського уряду висловив сподівання, що вдасться засіяти понад 13 млн га.

Раніше повідомлялося, що в Україні готують новий 10% податок, щоб профінансувати доплати військовослужбовцям.