В Україні готують новий 10-відсотковий податок для фінансування доплат військовослужбовцям

Автор: Леся Ловіцька

В Україні готують новий 10-відсотковий податок. Очікується, що він допоможе отримати додаткові мільярди на фінансування доплат військовослужбовцям.

В Україні готують новий 10-відсотковий податок для фінансування доплат військовослужбовцям - today.ua

Верховна Рада запропонувала запровадити акцизний податок із мінімальних роздрібних цін на спиртні напої. У парламенті зареєстрували одразу три законопроекти: про внесення змін до Бюджетного кодексу, до Податкового кодексу та до держбюджету.

Податкова ставка визначена на рівні 10%. Про це повідомив автор проектів Георгій Мазурашу на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

Наголошено, що нова законодавча ініціатива поповнить держскарбницю та дозволить отримати додаткові кошти на фінансування доплат українським захисникам у період війни. А після її завершення отримані гроші спрямують на фізкультурно-оздоровчу та реабілітаційно-спортивну інфраструктуру.

Популярні зараз

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

Мобілізація посилилась: стали відомі зміни, що очікують на чоловіків з інвалідністю

Як накопичити заощадження за мінімальної зарплати: лайфхак для українців

"Чи підтримають колеги таку ініціативу? Мали б. Адже додаткові кошти на військових дуже потрібні. Як і не менше потрібні реабілітаційно-спортивні центри та фізкультурно-оздоровча інфраструктура", - зазначив народний обранець.

Мазурашу надав тексти законопроектів та супровідні документи. Він вважає, що така інвестиція значно знизить витрати на охорону здоров'я у післявоєнний час. Очікується, що сплачувати податок будуть виробник та/або імпортер спиртних напоїв, які їх реалізують.

Ціни на алкоголь в Україні

За даними Українського центру економіки, в країні діють такі мінімальні роздрібні ціни на пляшку алкоголю:

  • горілка – 89,4 грн;
  • коньяк – 128,32 грн;
  • ігристе вино – 89 грн;
  • виноградні вина та вермути – 109 грн.

В Україні готують новий 10-відсотковий податок для фінансування доплат військовослужбовцям

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, Верховна Рада у квітні ухвалила поправку, яка передбачає повернення доплат у розмірі 30 тис. грн для всіх військовослужбовців до кінця військового стану. Проте закон не набув чинності, бо ініціативу заблокували. Причина проста – у бюджеті не вистачає коштів.

Раніше повідомлялося про податок на один вид пенсії в Україні.