Клієнти monobank стали масово скаржитись, що при покупці товарів на іноземних сайтах банк списує з них значно більші гроші, ніж їм надсилають у рахунку. У monobank пояснили, чому так відбувається.
При покупці за гривні на іноземному сайті гроші, що списуються з картки, проходять подвійну конвертацію. Таким чином, через різні курси долару в платіжних системах і в банку, з картки списується значно більша сума, ніж вказано в рахунку.
Тонкощі і неприємні сюрпризи таких платежів роз'яснив на прикладі у своєму Telegram-каналі один із топ-менеджерів monobank Олег Гороховський.
"Якщо ви обираєте оплату у гривні на іноземному сайті, це називається DCC (Dynamic Currency Conversion) і працює це так: вам показують суму у гривні, а надсилають до списання з картки суму у валюті. Коли з курсами все гаразд, ви можете це не помітити, оскільки курси Візи та Мастеркард несильно відрізняються від ринкових", - пише Гороховський.
Але зараз діють різні курси валют: фіксований курс НБУ (він вказується в платіжних системах), який дорівнює 29,26 гривні, та ринковий курс, за яким конвертують валютні платежі в monobank та інших українських банках. Таким чином, на кожному доларі виходить чимала різниця між ринковим курсом і фіксованим курсом від НБУ.
"Приклад. Вам показали ціну за товар на іноземному сайті 2926 грн. До списання надіслали 100$, і ми з вас спишемо 3590 грн. за нашим поточним курсом", - роз'яснює Гороховський.
Звідси й непорозуміння з такими платежами, на які зараз стали масово скаржитись клієнти monobank.
"Якщо така "жесть" вас не влаштовує, ви можете заборонити операції з подвійною конвертацією в налаштуваннях картки або вибирати в налаштуваннях чекауту в магазині долари або євро (як правило, така опція є)", - порадив банкір.
Нагадаємо, monobank вирішив скасувати пільгові тарифи на свої кредити. Банк був змушений це зробити через підвищення облікової ставки НБУ.