Стало відомо, який овоч буде в Україні у найбільшому дефіциті

Автор: Марченко Любов

Цьогоріч очікується відчутний дефіцит на деякі види овочів. Йдеться про ті культури, які в промислових масштабах вирощують на півдні України. Причому, в найбільшому дефіциті буде один овоч – солодкий перець.

Стало відомо, який овоч буде в Україні у найбільшому дефіциті - today.ua

Такий прогноз дають спеціалісти з Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ).

Торік в Україні було зібрано великий врожай солодкого перцю, розповідає аналітик Світлана Литвин. Валовий збір цього овочу за підрахунками склав 163 тис. тонн.  Такому збору врожаю посприяли й погодні умови минулорічного сезону, що виявились комфортними для цієї культури. Яку погоду природа подарує Україні цьогорічного літа, наразі невідомо. Але політичний клімат зараз явно не на нашому боці.

Війна та окупація частини територій України болісно вдарила по економіці нашої держави. Зокрема, через втрату частини території на півдні та сході українські селяни не змогли засіяти весь земельний масив, що призначався під сільськогосподарське виробництво. А деякі культури взагалі будуть у великому дефіциті через втрату основних ареалів їхнього виробництва.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Зокрема, Україна втратила четверту частину територій, на яких зазвичай вирощувався солодкий перець. Адже 25% площ, що відводились під цю культуру, припадає на Херсонську область. Причому основна частина солодкого перцю на продаж (93%) вирощувалась в індивідуальних селянських господарствах. Нині, через окупацію, ці люди втратили ринки збуту і свій єдиний дохід, а Україна втратить велику частку врожаю теплолюбних овочів.

Стало відомо, який овоч буде в Україні у найбільшому дефіциті

За підрахунками спеціалістів Україна втратить 23% домогосподарств, в яких вирощували солодкий перець, та 58% промислових ділянок, що відводились під цю культуру.

Знаючи цю проблему, аграрії намагаються вже зараз її вирішувати. Зокрема, рекомендовано збільшити площі під солодкий перець на контрольованій території України. Але чи підуть на це сільгоспвиробники, невідомо. Адже вирощування південної культури у північних та центральних областях – це ризик. І невідомо, чи погода цей ризик виправдає.

Отже, залишається ще один спосіб насичення ринку – імпорт овочів, у тому числі й солодкого перцю. Наприклад торік Україні імпортувала з Туреччини 19,3 тис. тонн овочевої продукції. Однак через ускладнену логістику невідомо, якою буде ціна цих імпортованих заморських продуктів рослинництва.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Отже, як вважає Світлана Литвин, наприкінці літа та восени в Україні відчуватиметься дефіцит солодкого перцю. Наскільки він буде відчутним, зараз прогнозувати важко. Так само, як і ціни на перець та інші овочі. Але те, що вони будуть високими, можна не сумніватись.

Нагадаємо, популярні супермаркети змінили ціни на овочі. Порівняно з квітнем вони усе ж стали дешевшими.

Головне