Стало відомо, які види продовольства будуть у дефіцити через війну в Україні

Автор: Марченко Любов

Через зрив цьогорічної посівної в Україні у багатьох країнах світу може настати голод. А в усьому світі відчуватиметься дефіцит окремих груп продовольства.

Стало відомо, які види продовольства будуть у дефіцити через війну в Україні - today.ua

Про те, чого найбільше бракуватиме на світовому продовольчому ринку, розповів економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

Отже, за словами економіста, попри усю допомогу уряду, посівна в Україні цьогоріч не пройде у повному обсязі. На сході і півдні України її практично зірвано. Особливо на півдні вже збігають строки сівби ярих культур, а аграрії не мають змоги вийти в поле.

У них немає паливно-мастильних матеріалів, насіння, добрив і взяти усе це немає де через те, що вони практично опинились відрізаними від світу. Крім того, у багатьох місцях підготовлений з осені грунт понівечений технікою окупантів. А на деяких полях працювати й небезпечно: в землі може причаїтись міна або нерозірваний снаряд. Та й згори щомиті може щось "прилетіти".

Популярні зараз

Українські пенсіонери мають право на виплату від ООН: хто може розраховувати

В ООН прогнозують масову міграцію українців вже найближчими місяцями

Чи мають право працівники ТЦК затримувати людей на вулиці

У піджаку в стилі мілітарі та на шпильках: Олена Зеленська відвідала освітній фестиваль у Львові

Стало відомо, які види продовольства будуть у дефіцити через війну в Україні

"Посівну вже зірвано – на півдні терміни багатьох робіт збігають. Фермери пробують щось робити, але вони відрізані від постачань паливно-мастильних матеріалів, добрив, насіння, засобів захисту рослин (ЗЗР). У багатьох поля знищені військовою технікою рашистів. Знищені сховища, сільгосптехніка тощо. Окупанти також активно відбирають у них техніку і кошти… Тому годі й думати, що у 2022 році Україна буде експортувати в значних обсягах щось з агропродукції", – каже Андрій Ярмак.

Втім, навіть і на неокупованій території землероби не зможуть провести посівну у повну силу, щоб зібрати гідний врожай. Адже, крім браку паливно-мастильних матеріалів, бракує також мінеральних добрив. Отже, аграрії будуть на них заощаджувати, а тому очікувати на гарний врожай не доводиться. За найбільш оптимістичними прогнозами, Україна може зібрати цьогоріч не більше 70% минулорічного врожаю.

Для українців цього має вистачити, а от на продаж навряд чи зостанеться. Та й зрештою є ще одна проблема, яка наразі унеможливлює експорт продовольства з України: окупанти практично заблокували всі порти. А саме морський шлях був основним експортним шляхом товарів з України.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Через це цьогоріч на світовому ринку відчуватиметься дефіцит олії, зерна, м'яса птиці і кормів для тварин. А для деяких країн світу відсутність продовольства з України взагалі може стати катастрофою. Йдеться насамперед про деякі країни Африки та Азії. Втім, дефіцит харчів відчуватиметься також в ЄС та в усьому світі.

Нагадаємо, українцям розповіли, що буде з цінами на продукти після війни.