Стало відомо, як 60-річні українці можуть збільшити розмір своїх пенсій

Автор: Лобанова Єлизавета

Українці, яким виповнилося 60 років, можуть збільшити розмір пенсії. Для цього їм просто потрібно продовжувати працювати і тим самим заробляти додатковий стаж. З кожним роком розмір їхньої майбутньої пенсії збільшуватиметься.

Стало відомо, як 60-річні українці можуть збільшити розмір своїх пенсій - today.ua

Відповідно до ст. 9 Закону України "Про загальнообов'язкове пенсійне страхування", якщо українець самостійно ухвалює рішення вийти на пенсію пізніше, його виплату збільшать на певний відсоток.

Так, наприклад, якщо відстрочити пенсію на період до п'яти років – за кожний місяць без пенсії розмір виплат збільшиться на 0,5%. Якщо вийти на пенсію на п'ять і більше років пізніше, то за кожен місяць без пенсії розмір виплат зростатиме на 0,75%.

Стало відомо, як 60-річні українці можуть збільшити розмір своїх пенсій

Популярні зараз

В Україні посилили умови для виходу на пенсію

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

Соціальна допомога замість пенсії: які виплати отримають українці без трудового стажу

Таким чином, українець, який вийде на пенсію на 5 років та 7 місяців пізніше, зможе отримати надбавку до пенсії у розмірі близько 50%. Якщо розмір заробленої пенсії станом на 60-річчя становить 5000 грн, але її власник вирішить продовжити працювати, то при зверненні за пенсією у віці 65 років та 7 місяців, пенсія становитиме вже 7 500 гривень.

Якщо вам у 60 років нарахували мінімальну пенсію, то працювати далі особливо немає сенсу. Навіть за 5 років виплати суттєво не збільшаться, а ось інфляція зросте набагато більше.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Кожен майбутній пенсіонер може розрахувати свій попередній розмір пенсії за формулою: середня зарплата за три минулі роки (станом на 02.05.2023 року це 12 157,7 грн) множиться на співвідношення власної зарплати до середньої, на стаж у роках та на 1%.

Раніше повідомлялося, за яких умов деякі українці можуть отримати пенсії одразу за шість місяців.