Деякі українці можуть отримати пенсії одразу за шість місяців: у ПФУ назвали умову

Автор: Лобанова Єлизавета

Деякі українці можуть отримати пенсії одразу за півроку. У Пенсійному фонді України розповіли, у яких випадках можливо виплатити таку суму, та кому.

Деякі українці можуть отримати пенсії одразу за шість місяців: у ПФУ назвали умову - today.ua

Так, на офіційній сторінці ПФУ у Facebook з'явилося питання від пенсіонера: "Чи я отримуватиму пенсію у разі виїзду за кордон на постійне місце проживання?".

Фахівці Пенсійного фонду відповіли, що згідно із законом пенсія в Україні виплачується у грошовій формі щомісяця до 25 числа через відділення Укрпошти або через банк за вказаним у заяві місцем проживання пенсіонера в межах України.

Якщо пенсіонер тимчасово мешкає за кордоном, то пенсія йому виплачується у тому випадку, якщо це передбачено міжнародними договорами України.

Популярні зараз

В Україні посилили умови для виходу на пенсію

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

Соціальна допомога замість пенсії: які виплати отримають українці без трудового стажу

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

Деякі українці можуть отримати пенсії одразу за шість місяців: у ПФУ назвали умову

Відповідно до ст.47 та 51 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", українці, які вийшли на заслужений відпочинок та планують виїхати в іншу країну на постійне місце проживання, можуть звернутися до органів ПФУ з відповідною заявкою та отримати одразу шість пенсій.

Таким чином, пенсія їм може бути виплачена за шість місяців наперед перед від'їздом з наступного місяця після зняття з обліку за місцем проживання.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Якщо ж не попередити органи ПФУ про свій від'їзд і без пояснення на тривалий термін залишити країну та не забирати свою пенсію з відділення Укрпошти чи банку протягом шести місяців, або ж не знімати виплати з картки протягом року, то пенсію припинять виплачувати, а банківський пенсійний рахунок заблокують.

Раніше повідомлялося, на кого з пенсіонерів влітку чекає ще один етап підвищення виплат.