Українців очікує влітку ще одне підвищення пенсій: стали відомі подробиці

Автор: Марченко Любов

Незважаючи на війну, у березні відбулася велика індексація пенсій. В результаті понад 10 мільйонів українських пенсіонерів почали отримувати збільшені виплати. Однак це – не останнє цьогорічне підвищення пенсій. Влітку буде ще одне.

Українців очікує влітку ще одне підвищення пенсій: стали відомі подробиці - today.ua

Про те, кому чекати підвищення виплат вже за місяць-два, розповіло видання Napensii.

Зокрема, вже з червня нарешті отримуватимуть підвищену пенсію працюючі пенсіонери. Теоретично їхні пенсії перерахували ще з квітня, проте через особливості подання податкової документації, практично їх вдасться перерахувати лише у травні. Тому в червні їм виплатять підвищену пенсію з урахуванням компенсації за квітень і травень.

Ще одне підвищення пенсій очікує на українців у липні поточного року. З липня індексують виплати тим, кому не індексували у березні. Зокрема, підвищення пенсій відбудеться для таких категорій:

Популярні зараз

В Україні посилили умови для виходу на пенсію

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

Соціальна допомога замість пенсії: які виплати отримають українці без трудового стажу

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

Українців очікує влітку ще одне підвищення пенсій: стали відомі подробиці

  • державних службовців;
  • учених;
  • працівників органів місцевого самоврядування

Як каже голова Мінсоцполітики Оксана Жолнович, деякі літні українці стали пенсіонерами ще за часів СРСР. На той час їхні пенсії були цілком прийнятними, і їх вистачало на життя. Однак згодом, після кількох гігантських інфляцій та грошових реформ, їхні виплати залишилися внизу, нижче за мінімальний рівень нинішньої пенсії. Тому їх не індексували, а лише штучно дотягували до мінімального рівня. Але цьогоріч через високу інфляцію вирішили індексувати пенсію всім, хто її отримує.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Таким чином, у липні три вищезгадані категорії пенсіонерів також отримають оновлені пенсії. Розмір індексації буде таким самим, як і в березні – 19,7%. Але це не означає, що в усіх реальний розмір пенсії стане вищим майже на 20%. Підвищення залежатиме від розрахункової пенсії та інших факторів. Тому в усіх воно буде різним, і реальний розмір виплат пенсіонери знатимуть, коли їх отримають.

Нагадаємо, в Україні хочуть зменшити пенсійний вік. Якщо закон ухвалять, то громадяни матимуть змогу отримувати пенсію вже з 55 років.