Today.ua

Стало відомо, хто може користуватись невитребуваними земельними паями

Невитребувані земельні паї можуть бути використані територіальною громадою, на території якої вони розташовані. При цьому чиновники з районних та інших адміністрацій не мають прави ними розпоряджатись.

Влада ОТГ може віддати невитребувані земельні паї в оренду від імені громади.

До 1 січня 2019 року таким правом володіли районні державні адміністрації, однак тепер їх позбавили такої функції, передавши її самоврядним органам ОТГ. При чому не має значення, де знаходиться невитребуваний земельний пай: поза межами населеного пункту, чи в його межах.

Договори оренди таких ділянок укладаються на загальних підставах, як і для решти ділянок. Проте договір оренди може бути припинено, якщо потенційний власник паю зареєструє своє право на нього.

"Такий договір оренди припиняється в день державної реєстрації права власності на земельну ділянку. При цьому будь-яких договорів (додаткових угод) про його припинення складати не потрібно. Державна реєстрація припинення права оренди проводиться без подання відповідної заяви заявниками одночасно з державною реєстрацією права власності на відповідну земельну ділянку", - йдеться в законі, який регламентує порядок виділення в натурі земельних ділянок їхнім власникам.

При цьому орендар має зареєструвати своє право на оренду такого невитребуваного паю. Адже, якщо реєстрації немає, а договір оренди було укладено після 1 січня 2016 року, то орендар не має права користуватись цим паєм.

Нагадаємо, українці почали активно спродувати свої городи, побоюючись податку на землю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ