Списання боргів за комуналку під час війни: як діятиме механізм

Автор: Марченко Любов

Незважаючи на війну, українцям все одно треба оплачувати комунальні послуги. Вислів "війна спише все" для комунальних боргів неприйнятний. Проте деяким громадянам усе ж можуть списати заборговане. Але списання боргів за комуналку буде доступне лише одній категорії населення.

Списання боргів за комуналку під час війни: як діятиме механізм - today.ua

Хто може на нього розраховувати, розповіли у Мінсоцполітики.

Громадянам дали послаблення на період дії воєнного стану: комунальники не нараховуватимуть пені за прострочені платежі. Але розраховуватись за спожиті газ, тепло, електрику і воду все одно доведеться. Як не тепер, то після війни обов'язково. Але за цей час у тих, хто не платив, накопичаться чималі борги за комуналку і тоді платити буде ще важче.

Проте одній категорії споживачів борги за комуналку обіцяють списати. Це стосується громадян, які втратили своє житло внаслідок бойових дій. Воно або зруйноване вщент, або ушкоджене так, що наразі непридатне для проживання. Саме ця категорія населення може розраховувати на списання боргів за комуналку.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Списання боргів за комуналку під час війни: як діятиме механізм

Борги спишуть тим громадянам, чиє житло буде зареєстроване в реєстрі зруйнованого або пошкодженого житла. Та оскільки це реєстр ще не працює, то українцям, які втратили свої помешкання, наразі продовжують нараховувати плату за комуналку. Її рахують не за показаннями лічильників, яких, природно, не може бути, а за нормативами споживання. Аналогічно нараховують плату за комуналку біженцям, які були змушені покинути свої домівки і зараз там не проживають.

Після війни всі платежі перерахують відповідно до показань лічильників у тих будинках, які збережуться. Ну, а з тих, хто втратив своє житло, взагалі спишуть нараховані суми.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Отже списання боргів за комуналку стане можливим лише тоді, коли почне працювати реєстр пошкодженого житла.

Нагадаємо, в Україні вже починають відновлення пошкодженого житла. В уряді розповіли, за яке житло візьмуться в першу чергу, а за яке не братимуться до закінчення воєнних дій.

Головне