В Україні починають відновлювати зруйноване житло: за які будинки візьмуться в першу чергу

Автор: Марченко Любов

В Україні вже пішов перший фінансовий транш для відновлення зруйнованого і пошкодженого житла. На місцях, де ще недавно точились бої, вже приступають до відбудови. В уряді розповіли, з чого почнуть: за будинки, які повністю зруйновані, поки не братимуться. Натомість почнуть ремонтні роботи в будівлях, які можна відновити невеликих коштом.

В Україні починають відновлювати зруйноване житло: за які будинки візьмуться в першу чергу - today.ua

Про це розповів прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Він також пояснив, чому реконструкція повністю зруйнованих будинків зараз не на часі.

"Йде війна, все може бути повторно ще раз зруйновано. Тому сьогодні починати велике відновлення і великі проекти ризиковано. Треба завершити війну, вигнати агресора з нашої держави і тоді активно розпочати відновлення зовсім по-іншому", - пояснив очільник уряду.

Та й зрештою повна відбудова зруйнованих будинків потребує дуже великих коштів, яких зараз в України немає, адже щодня сила-силенна грошей іде на війну. А наразі уряд виділив для відновлення житла 1,6 млрд гривен. Ці гроші планують використати на тих будівлях, в які після ремонту вже можна буде заселятись і жити. Там, де можна посклити вікна, замінити двері, полатати дірки в даху і вселятись.

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

Пенсіонерам автоматично перерахують пенсії з 1 травня: які доплати отримають українці

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

В Україні починають відновлювати зруйноване житло: за які будинки візьмуться в першу чергу

Крім того, паралельно йтиме відновлення інфраструктури: комунальних об'єктів, доріг, переправ. Але й там поки не зводитимуть капітальних мостів і не дбатимуть про красу на узбіччях. Адже ніхто не знає планів знавіснілої кремлівської верхівки, що будь-якої миті може знову віддати наказ вбивати і руйнувати там, де не вдалося все знищити з першої спроби.

Прем'єр також поділився повоєнними планами відбудови країни. Тоді настане час для другого і третього етапів будівництва.

На другому - проведуть інвентаризацію збитків, усе порахують. А згодом візьмуться за розробку проектно-кошторисної документації та узгоджень із закордонними партнерами, які вже зараз виявляють зацікавленість до повоєнної відбудови України.

"Ми хочемо, щоб партнери за регіональним принципом взяли участь у відновленні України. Наприклад, Данія погодилася відновлювати Миколаїв. Уже з десяток країн сказали, що вони хочуть відновлювати", - поділився Денис Шмигаль.

А по тому настане час і для третього, завершального, етапу. Це – повна зміна парадигми житлового будівництва із врахуванням сучасних геополітичних реалій.

"Не просто відбудова будівель, а взагалі зміна парадигми нашої держави — відбудова та відновлення разом із нашими партнерами за регіональним і параметричним принципами. Тобто ми кличемо партнерів, кажемо, давайте відновлювати разом, і даємо параметри", - поділився прем'єр.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Зважаючи на те, що вже зараз у додатку "Дія"" зареєстровано понад 100 тисяч заявок на відшкодування зруйнованого житла, відпрацьовувати і відточувати нові методи містобудування буде на чому.

Нагадаємо, після війни в Україні мають намір відмовитись від будівництва висотних багатоповерхівок через те, що вони виявились непридатними для швидкої евакуації мешканців, а також виявились ідеальними мішенями для обстрілів.