Споживачам почали повертати гроші за електроенергію: хто має право на компенсацію

Українці почали отримувати грошові компенсації за електроопалення, які їм належать у зв'язку зі скасуванням пільгового тарифу на електроенергію. Постачальник електроенергії, газу та енергоефективних рішень YASNO ( "Київські енергетичні послуги") відзвітував, що в березні 10 тисяч клієнтів компанії отримали 7,35 млн грн компенсації від держави на свої особові рахунки.

Споживачам почали повертати гроші за електроенергію: хто має право на компенсацію - today.ua

Енергопостачальник розраховує розмір компенсації окремо для кожного клієнта в залежності від обсягу спожитої електроенергії протягом місяця. Держава компенсує різницю вартості електроенергії за фіксованою ціною 1,68 грн / кВт ∙ год і зниженим тарифом 0,9 грн / кВт ∙ год.

Компенсація за електроопалення може надходити як у складі субсидії, так і на особовий рахунок у електропостачальника. Наявність коштів можна перевірити в Особистому кабінеті в блоці «Абонентська книжка». У квитанціях дана сума компенсації також відображається. Її середній розмір 564 гривні.

У YASNO нагадали, що претендувати на компенсацію за електроопалення можуть такі категорії громадян:

  • Багатодітні або прийомні сім'ї, а також дитячі будинки сімейного типу;
  • Мешканці, які живуть в будинках і квартирах з електрообігрівом, що мали пільгу на перші 3000 кВт * год до 1 січня 2021 року.

Важливо вчасно подавати показники лічильника за електроопалення, щоб постачальник коректно рахував кількість спожитої електроенергії.

Нагадаємо, тариф на електроенергію зросте не для всіх українців, і станеться це не раніше літа.