Тариф на електроенергію зросте не для всіх: кому чекати підвищення влітку

Автор: Лобанова Єлизавета

Обіцяне подорожчання електроенергії в квітні може не відбутися. Якщо тарифи і підвищаться, то вже влітку, і тільки для тих, хто використовує більше 300-500 кВт*год електроенергії.

Тариф на електроенергію зросте не для всіх: кому чекати підвищення влітку - today.ua

Таким чином, переживати про високі тарифи можна тільки тим, хто витрачає дійсно багато електроенергії - більше 2,5 грн за кВт * год, або більше 500 кВт * год електроенергії на місяць.

Офіційно таке рішення в Кабміні коментують так: стільки витрачають тільки ті, хто живе у великих будинках і квартирах, користується великою кількістю техніки і, мабуть, може дозволити собі платити повну вартість.

Під цю категорію автоматично можуть потрапити і ті громадяни, у яких встановлений електричний котел. Взимку обсяги їх споживання електроенергії можуть досягати і 1000 кВт * год на місяць. Це мінімальна сума. Тариф на електроенергію зросте не для всіх: кому чекати підвищення вліткуНа даний час в Україні діє тариф на електроенергію, затверджений в 2017 році. Він на 30% нижчий за реальну вартість. З січня після скасування пільгового тарифу на електроенергію, всі спожиті кіловати оплачуються за єдиною вартістю - 1,68 гривні за кВт*год, тоді як собівартість доходить до 3 гривень.

Популярні зараз

Німеччина відмовилася надавали винищувачі F-16 Україні: названо причину

Зеленський зробив заяву щодо “справедливого завершення“ війни з Росією

Названо найбільш надійний автомобіль Toyota у Європі

Генштаб ЗСУ відреагував на скандал із “обманом у рекрутингу“: офіційне роз'яснення

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тариф на передачу електроенергії також занижений, і його повинні були підвищити в квітні з 293,93 грн за МВт*год до 300,6 МВт*год. У це підвищення закладалося лише часткове погашення кредитів "Укренерго" перед виробниками "зеленої" енергії.

Нагадаємо, в Україні ринкова ціна на електроенергію в лютому зросла більш ніж на 10%.