Арабські туристи, які цьогоріч відкрили для себе Україну, щодня витрачають в нашій країні чималі суми. У середньому один гість із країн Перської затоки залишає українським продавцям товарів і послуг близько 200 доларів на день, або майже одну нашу мінімалку.
Таку цифру озвучив голова громадської спілки VISIT UKRAINE Антон Тараненко.
За словами Тараненка щодня в Україну прибуває близько півтисячі туристів із країн Перської затоки. Найбільше серед них громадян Саудівської Аравії – приблизно 350. Решта 150 – з інших країн, розташованих у зоні Перської затоки: Об'єднаних Арабських Еміратів, Катару, Оману.
"У середньому одна людина з проживанням, харчуванням і транспортом витрачає 200 доларів за день", - каже Антон Тараненко.
Якщо раніше туристи з того регіону не вчащали до нашої країни, то цьогоріч вони відкрили для себе Україну. І схоже, що це відкриття їм прийшлося до смаку. Українські морські курорти не дуже ваблять до себе жителів Аравійського півострова, які мають море, причому завжди тепле, у себе вдома. Зате їх надзвичайно приваблює зелена природа карпатських лісів і схилів, де у навіть у найбільшу спеку панує прохолода.
Отож, типовий маршрут арабських туристів складається із дводенних відвідин Києва, двох днів у Львові та ще чотирьох-п'яти днів у Карпатах. Вони їдуть у Карпати подихати. Причому в буквальному сенсі. Адже тоді, коли на їхньому півострові панує найбільша виснажлива спека, в наших Карпатах можна дихати на повні груди.
"Це green nature або зелені зони — все, що пов’язане з лісами, горами та парками. Вони приїжджають сюди подихати", - каже експерт.
Крім відпочинку в горах, вони приділяють також немало часу шопінгу. А ще їм дуже припала до смаку українська кухня. Щоправда, й українським власникам ресторанів і кафе довелося дещо пристосувати своє меню до харчових уподобань східних гостей. А в магазинах навіть з'явилися вказівки та цінники арабською мовою.
Щоправда, є й нарікання на арабських туристів. Кажуть, вони доволі скупі на чайові в ресторанах і немало смітять у місцях свого перебування. Щоправда, їх у цьому перевершили хасиди, які щороку залишають по собі гори сміття. І все ж, прибуток від східних гостей значно перевищує пов'язаний із ними певний дискомфорт.
Антон Тараненко каже, що наступного року кількість туристів з Аравійського півострова має зрости, адже в перспективі – відкриття нових прямих авіарейсів звідти в Україну. Так, уже зараз розглядають питання щодо прямого авіасполучення з Кувейтом.