В Україну масово ринули туристи із Саудівської Аравії: нафтові магнати платять скажені гроші за відпочинок у Карпатах

Автор: Марченко Любов

В Україні - справжній бум на туристів із Саудівської Аравії та інших держав Перської затоки. Не бідні жителі найбільш нафтоносного регіону планети масово вронули в нашу країну на відпочинок. Особливим попитом користується відпочинок в Карпатах. Арабські туристи вже принесли тамтешнім готелям цього літа такий прибуток, якого в них ніколи не було від вітчизняних відпочивальників.

В Україну масово ринули туристи із Саудівської Аравії: нафтові магнати платять скажені гроші за відпочинок у Карпатах - today.ua

За найскромнішими підрахунками, з початку нинішнього літа громадяни Саудівської Аравії та інших країн персидського регіону вже залишили в Україні 25 мільйонів доларів. А за все літо грошові надходження від них становитимуть близько 100 мільйонів в американській валюті. Якщо ще торік за весь рік в Україну прибувало близько 4000 туристів із СА, то вже цьогоріч український кордон в окремі дні перетинають по 3500 гостей, що мешкають по берегах Перської затоки.

Такий приплив туристів з цього регіону пов'язують із двома чинниками. Один із них - лібералізація візового режиму з Саудівською Аравією. Інший - ковідні обмеження на в'їзд туристів у країни Західної Європи. Україна виявилася більш доступною для іноземних туристів, ніж країни Євросоюзу. Через це туристи зі спекотних країн рвонули до нас подихати.

"Дихати в прямому сенсі цього слова, тому що влітку у них легко може бути 50-60 градусів тепла. Тому багато хто намагається виїхати в більш прохолодні країни", - пише у своєму Telegram-каналі відомий український політолог і блогер Юрій Романенко.

Популярні зараз

Україна цьогоріч може залишитися без врожаю фруктів: в усьому винні бджоли

Українським біженцям у Німеччині скорочують готівкові виплати

Названо пенсії, які отримуватимуть українці з мінімальною та середньою зарплатою

У Раді готують нове підвищення пенсій українців: виплати зростуть до 60% від зарплати

В Україну масово ринули туристи із Саудівської Аравії: нафтові магнати платять скажені гроші за відпочинок у Карпатах Він також розповідає, що спілкувався днями з одним із власників дорогих готельних апартаментів у Карпатах. Тамтешні готелі на 15% зараз забиті арабами. Вони, не торгуючись, готові платити за номери вдвічі вище наших туристів. Там, де наші платять за номер 3500 гривень, ті викладають за ніч до 7000. Причому готові платити готівкою.

"Це дуже цікавий феномен, оскільки він показує, як би могла процвітати Україна, якби зробила ставку на свободи, а не на недолуге регулювання всього і вся", - пише блогер.

У цій ситуації держава могла би впрягтися на рівні МЗС і допомогти місцевому бізнесу хоча би преференціями, а заодно грошима на розвиток інфраструктури. Адже вимогливих арабських туристів важко утримати тільки красою і прохолодою карпатських гір. Потрібна ще й розвинена інфраструктура, яка змусить їх приїхати сюди на відпочинок і в наступному році, а також привезти з собою ще й парочку друзів.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Втім, чи зуміє Україна скористатися черговим шансом, невідомо.

Нагадаємо, взимку 2021 року курорт Буковель також став місцем паломництва туристів із різних країн. Тоді через ковід було закрито багато гірськолижних курортів у Західній Європі, а в Україні вільно приймали туристів.