Ризики доступної іпотеки: економіст нагадав, як можна втратити все

Автор: Марченко Любов

Доступна іпотека під 7% річних, які пропонує українцям уряд, може виявитись не такою вже й доступною. І, крім того, беручи такий кредит, українці наражають себе на ризик його не повернути, а відтак і втратити житло, яке зазвичай йде у банківську заставу.

Ризики доступної іпотеки: економіст нагадав, як можна втратити все - today.ua

Про це попередив позичальників в ефірі одного з телеканалів економіст Андрій Блінов. Він нагадав, що іпотека – це кредит, який береться під заставу житла. Тобто, якщо  позичальник раптом не зможе гасити кредит, він може позбутися квартири, за яку вже буде виплачена частина коштів. Таким чином, він залишиться біля розбитого корита: і без грошей, і без житла.

Крім того, Блінов нагадує, що перший внесок становить 15% від вартості квартири. І це вже немала сума, яку потрібно відразу мати, і яку можна втратити, якщо не потягнете кредит.

Ризики доступної іпотеки: економіст нагадав, як можна втратити все

Популярні зараз

В Україні очікується масштабне підвищення заробітних плат

У Мінекономіки спрогнозували зростання курсу долара до 50 гривень

Що чекає на українців, які не оновили дані в ТЦК: роз'яснення адвоката

Греція остаточно відмовила у передачі систем Patriot Україні: названо причину

Також слід пам'ятати, що доступний кредит під 7% річних насправді – не такий вже й доступний. Наприклад, за 10 років набігає майже ще одна вартість квартири. Про це також не слід забувати. А крім тих 7%, може існувати ще й прихована комісія. Щоправда, тепер банкірів зобов'язали відразу вказувати так звану ефективну процентну ставку, яка містить у собі всі приховані відсотки, як би там їх не називали.

І наостанок, слід пам'ятати, що ця програма фінансується з держбюджету. І ніхто сьогодні не може поручитися, що в наступному році або через три роки депутати знайдуть можливість передбачити у бюджеті гроші на виконання цієї програми. А якщо вони тих грошей не знайдуть, то позичальник залишиться наодинці зі своїми проблемами і банком якому все одно, де він має взяти гроші, але він їх мусить віддати.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Отже, перш ніж хапатися за спокусливу пропозицію від влади, треба добре подумати, чи здужаєте ви багаторічні виплати. А найкраще, радить економіст, узяти такий кредит не на 10 чи 20 років, а на строк від 3 до 7 років. Але тоді треба мати чималу зарплату, аби мати змогу швидко погасити кредит.

Нагадаємо, що програма "Доступна іпотека 7%" стартувала вже з 1 березня. Скористатися нею можуть не всі. Є певний перелік обмежень, які діють для позичальників.