Іпотека по 7% - вже з березня: кому дадуть і на яких умовах

Вже незабаром, з 1 березня, в Україні стартує проект, за яким іпотека для багатьох громадян стане набагато дешевшою. Постанову про здешевлення вартості іпотечних кредитів було затверджено 27 січня. За цією постановою процентна ставка по іпотеці для позичальника становитиме 7%.

Іпотека по 7% - вже з березня: кому дадуть і на яких умовах - today.ua

Глава Мінфіну Сергій Марченко розповів, хто і на яких умовах зможе отримати цей пільговий кредит. Ключова ідея проекту, за словами Марченка - активізація житлового будівництва і, звичайно, ж, забезпечення громадян житлом. Пільгове іпотечне кредитування вирішили вводити паралельно з уже існуючою програмою кредитування бізнесу "5-7-9". При цьому банки будуть отримувати за кредит свій звичайний високий відсоток, а позичальникам його компенсуватимуть із Фонду розвитку підприємництва.

"Важливо створити певну економічну динаміку. Ввести мотивацію - розвиток будівництва нового житла як ключову ідею проекту", - говорить Сергій Марченко.

Міністр також назвав умови кредитування:

  • ставка 7%;
  • максимальна сума іпотеки - 2 млн грн;
  • термін - до 20 років;
  • початковий внесок - 15% вартості;
  • певна нормативна площа з урахуванням кількості членів сім'ї.

Іпотека по 7% - вже з березня: кому дадуть і на яких умовах При цьому глава Мінфіну зазначив, що це не остаточний перелік умов іпотеки. Вони ще дискутуються і можуть зазнати поправки, проте кардинально змінюватися вже не будуть. Є свої критерії відбору і для учасників проекту, які отримають пільговий кредит.

"Перш за все, йдеться про внутрішньо переміщених осіб, педагогів, медиків, працівників бюджетної сфери, молоді сім'ї, які потребують поліпшення житлових умов, жителів гуртожитків та аварійних будинків", - роз'яснив міністр.

Однак надалі, коли справа зрушиться і стане набирати розмаху, в уряді хочуть зробити таку іпотеку доступною для всіх, підкреслив Сергій Марченко.

Скористатися пільговим іпотечним кредитом зможуть як ті, хто хоче придбати готове житло, так і ті, хто має намір будувати своє. Єдине обмеження: ці умови іпотеки поширюються лише на житло, яке побудоване не раніше 2015 року.

Нагадаємо, в 2021 році українцям доведеться заплатити податки на житло. Оподаткуванню підлягає лише "зайва" житлоплоща, яка перевищує нормативи, прийняті в тому чи іншому місті.

ДЖЕРЕЛОunian