Іпотека по 7% - вже з березня: кому дадуть і на яких умовах

Вже незабаром, з 1 березня, в Україні стартує проект, за яким іпотека для багатьох громадян стане набагато дешевшою. Постанову про здешевлення вартості іпотечних кредитів було затверджено 27 січня. За цією постановою процентна ставка по іпотеці для позичальника становитиме 7%.

Іпотека по 7% - вже з березня: кому дадуть і на яких умовах - today.ua

Глава Мінфіну Сергій Марченко розповів, хто і на яких умовах зможе отримати цей пільговий кредит. Ключова ідея проекту, за словами Марченка - активізація житлового будівництва і, звичайно, ж, забезпечення громадян житлом. Пільгове іпотечне кредитування вирішили вводити паралельно з уже існуючою програмою кредитування бізнесу "5-7-9". При цьому банки будуть отримувати за кредит свій звичайний високий відсоток, а позичальникам його компенсуватимуть із Фонду розвитку підприємництва.

"Важливо створити певну економічну динаміку. Ввести мотивацію - розвиток будівництва нового житла як ключову ідею проекту", - говорить Сергій Марченко.

Міністр також назвав умови кредитування:

  • ставка 7%;
  • максимальна сума іпотеки - 2 млн грн;
  • термін - до 20 років;
  • початковий внесок - 15% вартості;
  • певна нормативна площа з урахуванням кількості членів сім'ї.

Іпотека по 7% - вже з березня: кому дадуть і на яких умовах При цьому глава Мінфіну зазначив, що це не остаточний перелік умов іпотеки. Вони ще дискутуються і можуть зазнати поправки, проте кардинально змінюватися вже не будуть. Є свої критерії відбору і для учасників проекту, які отримають пільговий кредит.

"Перш за все, йдеться про внутрішньо переміщених осіб, педагогів, медиків, працівників бюджетної сфери, молоді сім'ї, які потребують поліпшення житлових умов, жителів гуртожитків та аварійних будинків", - роз'яснив міністр.

Однак надалі, коли справа зрушиться і стане набирати розмаху, в уряді хочуть зробити таку іпотеку доступною для всіх, підкреслив Сергій Марченко.

Скористатися пільговим іпотечним кредитом зможуть як ті, хто хоче придбати готове житло, так і ті, хто має намір будувати своє. Єдине обмеження: ці умови іпотеки поширюються лише на житло, яке побудоване не раніше 2015 року.

Нагадаємо, в 2021 році українцям доведеться заплатити податки на житло. Оподаткуванню підлягає лише "зайва" житлоплоща, яка перевищує нормативи, прийняті в тому чи іншому місті.

ДЖЕРЕЛОunian
Кейт Міддлтон і принц Вільям вперше вийшли у світ після смерті дідуся
Кейт Міддлтон і принц Вільям вшанували пам'ять покійного герцога Единбурзького своїм виходом у світ. Дружина спадкоємця престолу одягла дуже доречне в...
Українців попередили про нову схему обману на OLX: телефонують з в'язниці і відправляють липові чеки
На популярній в Україні платформі онлайн-продажів OLX стала поширюватись нова шахрайська схема. Продавців розводять на липові чеки з iBox, які насправ...
Податок на біткоїн: українці мають віддати державі майже п'яту частину від продажу криптовалюти
Попри те, що в Україні досі офіційно не визначено статус біткоїна та інших цифрових валют, при продажу криптовалюти фізичні особи мають сплачувати под...
Джамала в купальнику з декольте до пупка показала спекотні фото з Єгипту
Джамала похвалилася своєю стрункою фігурою в дуже екстравагантному купальнику. Артистка, яка позбулася 10 кілограмів, набраних за дві вагітності, відч...
Рулет з маком на Великдень: покроковий рецепт святкової випічки
Крім пасок до великоднього столу готують безліч смачних і різноманітних страв, включаючи випічку. Спечіть ніжний і пухкий рулет з маком на Великдень, ...