Ринок землі в Україні: хто має першочергове право викупу орендованих ділянок до 2024 року

Автор: Лобанова Єлизавета

Ринок землі в Україні працює вже третій місяць, але орендарям досі важко розібратися у своїх правах, зокрема, щодо викупу орендованих ділянок. Ми розповімо, кому за законом належить право на придбання землі, та як цим правом скористатися.

Ринок землі в Україні: хто має першочергове право викупу орендованих ділянок до 2024 року - today.ua

За законом, купувати землю в Україні до 2024 року можуть тільки фізичні особи. Переважне право надається двом категоріям громадян: користувачам надр та орендарям сільськогосподарських земельних ділянок. Але ні ті, ні інші не поспішають скористатися цим правом.

З 2024 року право купувати землю матимуть і юридичні особи (компанії), якщо вони є орендарями землі.

Але такою можливістю можна скористатися і зараз. Наприклад, якщо агровиробник хоче викупити ділянку, але є юрособою, то він може передати право викупу фізособі, яка здаватиме в оренду цей шмат землі тому ж виробнику.

Популярні зараз

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Якщо ж орендар купить орендовану ділянку, під якою знаходяться корисні копалини, на видобування яких є дозвіл, надрокористувач може ініціювати викуп такої земельної ділянки для суспільних потреб.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Вартість землі з кожним роком буде рости, але попри це аграрії готові орендувати паї і надалі, адже на їх викуп поки немає грошей. Попри те, що деякі банки пропонують аграріям земельні кредити, люди не поспішають позичати гроші у держави, адже знають, що віддавати доведеться у рази більше.

Нагадаємо, як дізнатися, що придбана земля не має небажаних орендаторів, що не розірвали договір з попереднім власником.

Головне