Покупців землі підстерігає небезпека, про яку мало хто говорить

Автор: Марченко Любов

Ринок землі виявив кілька аспектів, які можуть зіпсувати новому власнику земельного наділу радість від цінного придбання. Зокрема, купуючи пай, новий власник разом із ним нерідко "купує" й орендаря, який користується цим паєм. І навіть, якщо новий власник має власні плани на придбану землю, позбутися орендаря буває непросто.

Покупців землі підстерігає небезпека, про яку мало хто говорить - today.ua

Про це, зокрема, розповіли в одному з Telegram-каналів, що спеціалізуються на аграрній тематиці.

Ринок оренди землі доволі непогано врегульований українським законодавством, яке захищає як власника землі, так і її орендаря. Орендар уже користується землею, і не виключено, що між ним та попереднім власником землі договір оренди укладений навіть не на рік, а на кілька років. Продавець землі міг запросто приховати цей факт від покупця або забути.

Причому зазвичай договором оренди не передбачено його припинення у зв'язку зі зміною власника. Тож у цьому випадку новий власник уже мусить домовлятися з орендарем: чи той і надалі користуватиметься землею і сплачуватиме орендну платню вже йому, чи, навпаки, він відмовиться від оренди цієї землі на догоду новому власнику.

Популярні зараз

В Україні громадян позбавлятимуть права на житло за спрощеною процедурою

Країни НАТО зможуть збивати російські ракети над Україною зі своєї території

Тариф на воду підвищать з 1 травня у двох містах України

Зеленський назвав місто, яке російські окупанти спробують захопити до 9 травня

Покупців землі підстерігає небезпека, про яку мало хто говорить

"Договори оренди, в яких міститься положення про те, що вони припиняють свою дію в зв’язку із зміною власника земельної ділянки зустрічаються вкрай рідко... Отже, будьте готові під час та після придбання земельної ділянки вести комунікацію із третьою стороною — Орендарем", - пише Telegram-канал.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нерідко в таких випадках можуть виникнути тертя, адже обидві сторони праві зі свого боку. Таким чином, купивши землю та відваливши за нею чималу купу грошей, можна фактично не отримати над нею повну владу та ще довгі роки "терпіти" небажаного орендаря.

Нагадаємо, на ринку землі різко зросли ціни на послуги нотаріусів. Так сталося через те, що нотаріус змушений перевіряти набувача і власника земельної ділянки. Причому ця перевірка проводиться ним "вручну" та займає близько двох тижнів.