Ринок землі в Україні пропрацював рівно три місяці. За цей період було укладено 23-710 угод по купівлі-продажу землі. Лідирують за кількістю проданих ділянок Харківська, Херсонська і Сумська області. Найменш активно покупка земель для товарного сільськогосподарського виробництва відбувається в західних регіонах і Одеській області.
За словами президента Української зернової асоціації Миколи Горбачова, за період з 1 липня по 1 жовтня було продано близько 50 тис. гектарів землі, при тому, що в Україні близько 40 млн гектарів. Таким чином, попит на землю нижче, ніж передбачалося в липні. Вибір покупців залежить від якості землі та політичної ситуації в регіоні. Також на вартість ділянок впливає місцезнаходження, наявність поряд сільськогосподарської інфраструктури, середня орендна плата в регіоні, середній розмір земельних ділянок в регіоні (чим менше площа ділянки тим більше трансакційні витрати на 1 га).
Подальшу динаміку по цінам на землю експертам передбачити складно, але очікується, що вартість землі буде зростати на 7-10% в рік.
Згідно з недавнім опитуванням населення, більше половини (61%) громадян заявили, що поки не збираються продавати свої паї. Тільки 11% українців рішуче налаштовані або продати землю, яку вони мають (5%), або докупити ще землі (6%).
Нагадаємо, чому нотаріуси в Україні відмовляються оформляти операції з купівлі-продажу землі.