Ринок землі пропрацював три місяці: яку землю купують українці, і скільки коштують ділянки

Автор: Лобанова Єлизавета

Ринок землі в Україні пропрацював рівно три місяці. За цей період було укладено 23-710 угод по купівлі-продажу землі. Лідирують за кількістю проданих ділянок Харківська, Херсонська і Сумська області. Найменш активно покупка земель для товарного сільськогосподарського виробництва відбувається в західних регіонах і Одеській області.

Ринок землі пропрацював три місяці: яку землю купують українці, і скільки коштують ділянки - today.ua

За словами президента Української зернової асоціації Миколи Горбачова, за період з 1 липня по 1 жовтня було продано близько 50 тис. гектарів землі, при тому, що в Україні близько 40 млн гектарів. Таким чином, попит на землю нижче, ніж передбачалося в липні. Вибір покупців залежить від якості землі та політичної ситуації в регіоні. Також на вартість ділянок впливає місцезнаходження, наявність поряд сільськогосподарської інфраструктури, середня орендна плата в регіоні, середній розмір земельних ділянок в регіоні (чим менше площа ділянки тим більше трансакційні витрати на 1 га). Ринок землі пропрацював три місяці: яку землю купують українці, і скільки коштують ділянки Президент Української зернової асоціації Микола Горбачов вважає, що крім розміру паїв на кількість угод і відповідно вартість землі впливає ментальність людей в даному регіоні. Середня вартість гектара землі по Україні на сьогоднішній день складає 1300-1400 доларів. Найвища ціна була зафіксована в Івано-Франківській області - 315 тис. грн, а найнижча - в Херсонській (22 тис. грн в середньому).

Подальшу динаміку по цінам на землю експертам передбачити складно, але очікується, що вартість землі буде зростати на 7-10% в рік.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Згідно з недавнім опитуванням населення, більше половини (61%) громадян заявили, що поки не збираються продавати свої паї. Тільки 11% українців рішуче налаштовані або продати землю, яку вони мають (5%), або докупити ще землі (6%).

Популярні зараз

В одному з обласних центрів вже оголосили про подовження зимових канікул: школи можуть самі визначати тривалість вакацій

Майже 150 тисяч внутрішніх переселенців були змушені повернутись на окуповану територію, 99% з них – не з власної волі

Нагадаємо, чому нотаріуси в Україні відмовляються оформляти операції з купівлі-продажу землі.

Головне