Ринок праці в Україні пересичений деякими спеціалістами: стало відомо, на кого вчитися вже не варто

Автор: Марченко Любов

В Україні зростає ринок праці. Так, у березні кількість опублікованих вакансій була на 14% більшою, ніж у лютому. Водночас, є спеціальності, які стрімко втрачають популярність, і майбутнім шукачам роботи варто зосередитись на отриманні іншої кваліфікації.

Ринок праці в Україні пересичений деякими спеціалістами: стало відомо, на кого вчитися вже не варто  - today.ua

Такі дані результатів дослідження ринку праці оприлюднив портал Work.ua.

Загалом у березні кількість вакансій на рику праці в Україні становила 75,6 тисяч, що на 14% вище за лютневий показник. Така кількість вакансій становить 91% порівняно з показниками довоєнного 2021 року. Тобто, ринок праці швидко повертається до довоєнного рівня.

Відповідно до статистики, оприлюдненої порталом із працевлаштування, найбільший приріст вакансій спостерігався у готельно-ресторанному бізнесі.

Популярні зараз

Залужного запитали про президентські амбіції: відповідь ексголовкома

Названі знаки Зодіаку, життя яких значно покращиться у травні

В Україні за останній рік стало більше мільйонерів: Гетманцев озвучив деталі

США збираються поставити Україні турецькі САУ Firtina з дальністю стрільби 56 км

"Стрімко зросла кількість вакансій у категорії готельно-ресторанний бізнес та туризм. Робота та кандидати повертаються у прифронтові області", - йдеться у висновках дослідження.

Зокрема, в готельно-ресторанному бізнесі у березні пропозиція роботи зросла на 29% порівняно із лютим. Найбільше вакансій у цій сфері пропонували барменам, а найшвидше приростала кількість вакансій для кухарів на мангал. Втім, це не дивно, адже починається весняно-літній сезон, і українці частіше шукатимуть відпочинку та їжі на свіжому повітрі.

Згідно результатам дослідження, топ-5 регіонів, в яких є найбільше вакансій, виглядають таким чином:

  • Київська область – майже 22,8 тис. (+14% до лютого);
  • Львівська – 7,52 тис. (+9%);
  • Дніпропетровська – 7,2 тис. (+12%);
  • Одеська – 5,46 тис. (+22%);
  • Івано-Франківська область – 2,43 тис. (+21%).

Ринок праці в Україні пересичений деякими спеціалістами: стало відомо, на кого вчитися вже не варто

Водночас, паралельно із приростом кількості вакансій конкуренція на ринку праці починає знижуватись. Так, якщо в березні-квітні 2022 року на одну вакансію в середньому відгукувалось 3,5 людини в день, то в березні 2023 цей показник вже становив менше однієї людини.

"У березні 2023 року конкуренція вчетверо нижча, ніж була на початку повномасштабного вторгнення у березні 2022 року", - резюмують експерти.

Деякими спеціалістами український ринок праці вже переситився

На деякі вакансії зберігається висока конкуренція. Причому за рік в окремих сегментах ринку праці тенденції докорінно змінилися.

Наприклад, у березні минулого року не було відбою від охочих працювати адміністраторами салону краси. Однак уже цьогоріч кількість шукачів такої роботи знизилася вдесятеро. Водночас, конкуренція за одне місце в галузі IT за рік виросла в кілька разів.

"Наприклад, охочих працювати Front-end-програмістом та програмістом Java - виросла у три-чотири рази", - пишуть у дослідженні.

Таким чином, тим, хто має намір навчатись на IT-cпеціаліста і шукати собі застосування в цій сфері, треба зважити всі "за" і "проти". Адже на ринку праці стрімко зростає кількість непрацевлаштованих програмістів. Отже, може вийти так, що люди витратять час і гроші на здобуття спеціальності в IT, а роботи знайти не зможуть.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Вже сьогодні IT-спеціалісти потрапили на ринку праці в замкнене коло: профільні компанії переважно шукають працівників із досвідом і багатьма скілами. Але щоб усе це здобути, треба спочатку десь знайти собі роботу. От і виходить як в оголошенні, що стало анекдотом: "Компанія шукає 20-річну секретарку із 30-річним досвідом роботи".

Нагадаємо, стало відомо, яких спеціалістів зараз найбільше шукають київські роботодавці, та кому готові платити найвищі зарплати.