Today.ua

Житло в Києві будувати ніде: під загрозою знесення опинився історичний центр

Столиці потрібно дедалі більше житлової нерухомості, а тим часом, житло в Києві вже будувати ніде. Спальним районам розростатися нікуди: будинки впритул підійшли до промзон. Залишилися ще якісь вільні квадратні метри, але всі вони в основному в історичному центрі, де забудова заборонена.

Проблема житла в Києві стоїть, як ніколи, гостро. Причому, цього разу - не через гроші, а через те, що будувати його більше ніде. А між тим, 2021 рік, після відкладеного минулорічного попиту, показує високий попит на житлову нерухомість у столиці. Тому всі розмови про те, що незабаром в столиці купувати житло буде нікому, абсолютно безпідставні, вважає глава "Київміськбуду" Ігор Кушнір.

"Києву потрібні квадратні метри. І реалізований попит, що сформувався за кризовий 2020 рік, є прямим тому підтвердженням. Звичайно, крім "сухого" житла, місту потрібна й інфраструктура: мости, дороги, сади, школи, парки та сквери. Але розмови про те, що купувати скоро буде нікому, - просто розмови", - говорить Кушнір.

За статистикою, кожен другий дорослий киянин живе у квартирі з літніми батьками. А в деяких квартирах і зовсім мешкає по три покоління столичних жителів. Всі вони потребують житла, каже глава "Київміськбуду". Крім того, за найскромнішими підрахунками, в столиці осіло близько 200 тисяч переселенців, яким також десь треба жити. На сьогодні в столиці налічується вже близько 6 мільйонів людей, і всім цим людям потрібен притулок: або орендоване, або власне. Ціни на житло ростуть, а попит не падає.

Однак найбільша проблема Києва - не у високих цінах на квадратні метри, а в тому, що нове житло ніде будувати. Спальним районам розростатися вже нікуди. Там новобудови вже вперлися в промзони. Залишаються тільки якісь вільні квадратні метри у центрі, але все це - історичний центр, і отримати право на забудову там нереально.

Тому ймовірно, що в наступні роки Київ буде рости вгору. Знесення старих будівель та будівництво нових висоток, мабуть, стане трендом столичного містобудування на найближчі десятиліття.

Нагадаємо, у порівнянні з минулим роком в столиці сильно подорожчала нерухомість. Якщо в минулому році вартість квадратного метра столичної житлоплощі коливалася від 730 до 1050 доларів, то вже цьогоріч діапазон цін становить від 760 до 2660 доларів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ