Нерухомість подорожчала: стали відомі оновлені ціни на житло в Києві

Ціни на житло в Києві у порівнянні з минулим роком помітно підскочили і стали "кусатися" ще зліше. Вартість квадратного метра столичної житлоплощі в минулому році коливалася від 730 до 1050 доларів. В цьому році діапазон цін становить від 760 до 2660 доларів (всі дані наводяться за березень 2021).

Нерухомість подорожчала: стали відомі оновлені ціни на житло в Києві - today.ua

Природно, ціни на житло далеко неоднорідні навіть у межах міста. Вони залежать не тільки від метражу квартири, але й від її планування, комфортності та району столиці.

Так, в залежності від класу житла ціни розподілилися так:

  • $ 760 для класу Економ;
  • $ 930 для класу Комфорт;
  • $ 1700. для класу Бізнес;
  • $ 2660 для класу Преміум.

При цьому сайт ЛУН опублікував карту Києва, на якій відображено вартість квадратних метрів в районах столиці.

Нерухомість подорожчала: стали відомі оновлені ціни на житло в Києві Як і слід було очікувати, найдорожча нерухомість - у Печерському районі столиці. За тамтешній квадратний метр житла просять в середньому 61 500 гривень. Набагато поступається лідеру в ціні Шевченківський район, який розташувався на другій позиції - 37 100 гривень. І на третьому місці - вартість житла на Подолі. Там квадратний метр йде за ціною 34 400 гривень.

При цьому, найдешевше столичне житло можна придбати в Деснянському районі - по 22 000 гривень за квадратний метр.

Якщо врахувати, що середня зарплата в Україні за березень 2021 склала 13 612 гривень (це без відрахувань, а на руки при такій зарплаті виходить близько 10 800, - авт.), то виходить, що для покупки одного квадратного метра елітного печерського житла середній українець має працювати 5,69 або майже шість місяців. При цьому він не буде їсти, платити за комуналку, одягатися і їздити транспортом, не кажучи вже про інші життєві блага.

Нагадаємо, при цьому мінімальну зарплату українців до кінця нинішнього року обіцяють підняти до 6500 гривень, а в наступному році вона зросте ще на 200 гривень.

ДЖЕРЕЛОhvylya