Today.ua

Земля, квартири і автомобілі подорожчають: депутати проголосували за підвищення податків

Українцям готують чергове підвищення податків. Поки це лише в законопроекті. Однак є велика ймовірність, що проект може стати законом, адже Рада вже проголосувала його в першому читанні. І тоді податки, що зростуть, спровокують зростання цін на те, що й так багатьом українцям недоступне через дорожнечу.

Автори законопроекту сподіваються, що їм вдасться завдяки новим цифрам податків щорічно залучати в бюджет додатково до 50 мільярдів гривень. Отже, на що хочуть іще підвищити податки?

Податки на покупку житла

З покупки житла хочуть брати ПДВ у повній мірі. Теоретично цей податок був і раніше. Однак народ навчився віртуозно його обходити або мінімізувати завдяки нехитрим маніпуляціям на ринку житла.

Зараз держава хоче взяти все під свій ретельний контроль. Крім того, для перекупників, які будуть продавати на рік більше двох квартир, підвищать податок на продаж.

При цьому Данило Гетманцев, який очолює комітет ВРУ з питань фінансів, стверджує, що пересічні українці ніяк не відчують ситуацію з цим підвищенням податків на продаж житла. Мовляв, прості люди щорічно пачками квартири не продають.

"Ми пропонуємо з першого продажу 0%, з другого продажу 5%, з третього і наступних - 18%, з різниці між тим, що людина оплатила, і з тим, що людина отримала", - розтлумачив Гетманцев.

При цьому нардеп вдає, що не розуміє, що продавець просто закладе величину майбутнього податку у вартість квартири, яку він продає. І зрештою, цей податок все одно ляже на плечі покупця, який, можливо, не одне десятиліття заощаджував, щоби стати власником заповітних квадратних метрів.

Податок на елітні автомобілі

Елітним вважається автомобіль, який не старше п'яти років і вартість якого не нижче 375 мінімальних зарплат. Виходячи з величини мінімалки, нині вартість такого автомобіля не повинна бути нижче 2,25 млн гривень. За таку машину доведеться заплатити 25 тисяч гривень податку. Його можна розбити по кварталах.

Податок на землю

Влада вважає, що 2 гектара землі, які багато українців отримали в порядку безоплатної приватизації, також повинні підлягати оподаткуванню. Мовляв, люди самі не в силах обробити таку ділянку землі, а отже, має місце прихована оренда.

Причому, це стосується всіх власників землі - незалежно від того, чи вирощують він там урожай для своїх потреб, або здають землю в оренду.

Якщо земля не перевищує половину гектара, то в такому випадку платити не потрібно буде. Якщо ж її буде хоч на сотку більше, то доведеться сплатити податок.

Нагадаємо, в Україні хочуть також відновити перевірки малого бізнесу. Влада вважає, що багато бізнесменів, користуючись локдауном, працювали,але податків не платили.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ