Податкова відновить перевірки бізнесу: кому чекати візитерів

В Україні хочуть скасувати мораторій на перевірки бізнесу. Державна податкова служба каже, що це буде сприяти зміцненню податкової дисципліни в рядах підприємців і змусить їх платити податки. Такі перевірки можуть залучити в казну додатково понад 45 мільйонів гривень.

Податкова відновить перевірки бізнесу: кому чекати візитерів - today.ua

Державна податкова служба (ДПС) хоче домогтися скасування мораторію на перевірку бізнесу. Цей мораторій був введений 18 травня минулого року у зв'язку з епідемією коронавірусу.

Щоби полегшити життя підприємцям, багато з яких були змушені призупинити свій бізнес, держава тоді запровадила мораторій на перевірки підприємців. Однак деякі з них хибно витлумачили таку поступку з боку влади і вирішили, що тепер можуть взагалі не платити податків.

Особливо це стосується великих бізнесменів, які міцно стоять на ногах, і яких не може розхитати ніякої локдаун. Як показують спостереження, більшість із них продовжували весь цей час працювати, деякі - навіть у період жорсткого карантину.

При цьому бюджетні надходження від них різко скоротилися. Тому ДПС хоче скасувати мораторій на перевірки бізнесу. Причому йдеться не про весь бізнес, а лише про тих великих підприємців, чий річний дохід перевищує 20 мільйонів гривень. Податкова відновить перевірки бізнесу: кому чекати візитерів Згідно з даними ДПС, в країні налічується 450 підприємців такого масштабу. Навіть за доволі скромними підрахунками, їхні перевірки можуть принести бюджетам усіх рівнів сумарно близько 45,4 мільйона гривень додаткових нарахувань.

А в нинішніх умовах, коли в країні через епідемію впали обсяги виробництва і реально скоротилася база оподаткування, і коли не ясні перспективи співпраці з МВФ, скарбниці дорога кожна копійка.

Проект документа "Про скорочення терміну дії обмеження в частині дії мораторію на проведення деяких видів перевірок", виявляється, був підготовлений податковою ще на початку лютого нинішнього року. Однак лише тепер він з'явився на веб-сайті ДПС. До 4 липня заплановано громадське обговорення цього документа. Ну, а після, очевидно, мораторій на перевірки бізнесу буде скасований.

Нагадаємо, в Україні малозабезпечені громадяни можуть отримати матеріальну допомогу для започаткування власної справи. З початку наступного року в країні обіцяють відкрити програму безвідсоткових кредитів на суму близько 90 тисяч гривень.

ДЖЕРЕЛОglavcom