Зарплата військових на передовій та поза зоною бойових дій: стало відомо, скільки платять насправді

Зарплата військових залежить від військового звання, стажу служби та її інтенсивності. При цьому, крім основної зарплати, яка залежить від цих показників, є ще й додаткова грошова винагорода, яка виплачується під час воєнного стану.

Зарплата військових на передовій та поза зоною бойових дій: стало відомо, скільки платять насправді - today.ua

Величина цієї додаткової винагороди залежить від того, де знаходився військовий протягом місяця: у тилу чи брав участь у боях на передовій. Як нараховують додаткову зарплату військовим, розповів apostrophe.

Розмір основної зарплати не залежить від того, чи оголошено в країні воєнний стан, і чи йдуть на фронті бої. Він залежить лише від військового звання та стажу служби. А ось додаткова грошова винагорода може бути різною: для тих, хто не бере участі в бойових діях, і для тих, хто бере участь безпосередньо в боях.

Усім військовим (у тому числі строковикам) під час дії воєнного стану доплачують щомісяця по 30 тисяч гривень (відповідно до змін до Постанови Кабміну від 28.02.2022 р. № 168 "Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану").

При цьому військовим, які безпосередньо беруть участь у бойових діях, покладено доплату у розмірі 100 тисяч гривень на місяць. Щоправда, її платять лише за дні, які військовий провів безпосередньо на передовий. Зарплата військових на передовій та поза зоною бойових дій: стало відомо, скільки платять насправді Її розраховують таким чином: загальну суму, тобто 100 тисяч гривень, ділять на кількість днів у місяці, а потім отриману одноденну виплату множать на кількість днів, які боєць був на передовій. А за решту днів йому доплачують за тарифом 30 тисяч на місяць, тобто по тисячі на день..

Нагадаємо, Рада затвердила щомісячну додаткову виплату для деяких г громадян.

ДЖЕРЕЛОapostrophe