За рік загальної мобілізації в Україні різко зросла чисельність студентів-чоловіків

Автор: Марченко Любов

В Україні за рік війни та загальної мобілізації різко зросла чисельність студентів-чоловіків. Причому більшість із них вступили на контрактну форму.

За рік загальної мобілізації в Україні різко зросла чисельність студентів-чоловіків - today.ua

У деяких регіонах у 2022-2023 навчальному році чисельність студентів-чоловіків зросла більш ніж утричі. Причому на стаціонарних відділеннях вишів безпрецедентно зросла кількість студентів зрілого віку – старше 30 і навіть 40 років. Про це свідчать дані, опубліковані Міністерством освіти та науки.

ВНЗ давно не бачили такого напливу контрактників

Особливо активно нові студенти вступають на контрактну форму навчання – на радість університетам, які в попередні роки відчували сильний недобір "платних" студентів. Так, у середньому чисельність студентів-контрактників у поточному навчальному році зросла на 40%. Причому приріст відбувся в основному за рахунок чоловіків: їх на контрактній формі навчання стало на 82% більше, ніж у попередньому навчальному році.

Багато українців ідуть на контракт через те, що туди простіше вступити. Легкість процедури вступу відіграла вирішальну роль для більшості абітурієнтів. Особливо для тих, хто закінчив школу півтора-два десятки років тому, і вже не пам'ятає, чим відрізняється біном Ньютона від його ж законів класичної механіки.

Популярні зараз

У Верховній Раді визнали, що в Україні закінчились гроші для зарплат військовим: який вихід бачить влада

З'явився коментар щодо ймовірної депортації українських чоловіків із Чехії

Десна принесе забруднену воду до Києва 10 вересня: як намагаються запобігти ситуації

На планеті стрімко підвищується рівень Світового океану: в ООН говорять про затоплення значної частини суші

Ще одна категорія студентів пішла на контактну форму навчання через те, що вони вже свого часу здобули одну вищу освіту за бюджетні кошти. А вчитися повторно за казенні гроші в Україні не можна.

Найбільше чисельність чоловіків, які надійшли на контрактну форму, зросла у вишах західного регіону країни. Втім, це зрозуміло: до місцевого населення додалися ще й численні біженці, які вирішили під час війни опанувати нові спеціальності, а заразом і уникнути мобілізації. Практично в усіх тамтешніх вишах кількість студентів-чоловіків зросла у удвічі, а то й утричі. У рекордсмени вийшов Чернівецький торговельно-економічний інститут, в якому чисельність контрактників на першому курсі зросла в 12 разів.

За рік загальної мобілізації в Україні різко зросла чисельність студентів-чоловіків

 

В Україні з'явилося дуже багато студентів-чоловіків зрілого віку

Щодо вікового складу нових студентів, то вони виявилися більш зрілими, ніж у попередні роки. Так, чисельність студентів-чоловіків віком від 20 до 29 років на контрактній формі навчання зросла порівняно з 2021 роком майже втричі.

Ще більше вражає приріст студентів 30-39 років. Їх стало майже у 14 разів більше. Ряди студентів стаціонару також значно поповнили і дуже зрілі чоловіки віком понад 40 років. Їх стало у 17 разів більше, ніж було до війни.

При цьому чисельність студентів віком до 20 років, навпаки, скоротилася, що також не дивно. Адже більшості випускників шкіл ще немає 18 років, а отже, вони мали право безперешкодно покинути Україну і вступити до закордонних вишів.

За рік загальної мобілізації в Україні різко зросла чисельність студентів-чоловіків

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Раптова тяга до науки прокинулася у чоловіків не випадково

Адже навчання на денному відділенні вишу – чи не єдиний спосіб для здорового чоловіка-українця призовного віку не потрапити під мітлу загальної мобілізації. Усі студенти денної форми навчання отримують відстрочку від призову до армії.

До речі, у сфері офіційного безробіття спостерігається зворотна тенденція. Кількість офіційно зареєстрованих безробітних в Україні у 2022-2023 роках безпрецедентно знизилася. Особливо мало безробітних стало серед чоловіків. Ймовірно, через те, що всім офіційно безробітним зараз потрібно проходити крізь "сито" ТЦК (військкоматів).