Загальна мобілізація: безробітних чоловіків відправляють служити до ЗСУ

В Україні мобілізація та військовий стан продовжено на 90 днів – до 20 травня 2023 року. Як мінімум до цієї дати військовозобов'язаним масово вручатимуть повістки. Стало відомо, що служити у ЗСУ відправляють безробітних чоловіків, які офіційно зареєстровані у центрах зайнятості.

Загальна мобілізація: безробітних чоловіків відправляють служити до ЗСУ - today.ua

Чому безробітних українців відправляють на війну

Центри зайнятості зобов'язали передавати до Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки інформацію про всіх військовозобов'язаних. Відповідно до постанови Кабміну №1487 передбачено створення єдиного реєстру військовозобов'язаних, призовників та резервістів.

За умовами прийнятого документа міські та районні центри зайнятості повинні надавати інформацію про реєстрацію безробітних осіб протягом семи календарних днів після отримання відповідного запиту із військкоматів.

У разі, якщо безробітні чоловіки не мають підстав для відтермінування служби, їх можуть мобілізувати. Начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ полковник Роман Горбач повідомив, що призову підлягають усі категорії та військово-облікові спеціальності – для доукомплектування військових частин. Якщо спеціальності безробітних відповідає необхідним військово-обліковим спеціальностям, вони можуть поповнити армійські ряди.

Територіальні центри комплектування та соцпідтримки отримали доступ до інформації про військовозобов'язаних із Єдиної інформаційно-аналітичної системи центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції.

Щоб оформити статус безробітного, українці мають надати:

  • паспортні дані (ПІБ, місце прописки, сімейний стан);
  • податковий номер;
  • документ про освіту чи його дублікат;
  • дані із трудової книжки (посада, місця роботи та стаж);
  • військово-обліковий документ.

Загальна мобілізація: безробітних чоловіків відправляють служити до ЗСУ

Міграційна служба має у двотижневий термін повідомляти ТЦК про осіб, які тримали українське громадянство та підлягають постановці на військовий облік.

Нагадаємо, що деякі чоловіки в Україні можуть проходити службу за своїм бажанням та за місцем проживання.

ДЖЕРЕЛОprogroshi.news