Улюблені прийоми шахраїв: 5 випадків, коли вас хочуть обдурити при купівлі товару

Автор: Марченко Любов

Шахраї у наш час стали дуже винахідливі. Вони поставили собі на службу інтернет і непогано розбираються в IT-технологіях. І все ж, навіть не володіючи потужними знаннями у мовах програмування і не будучи одним ыз мешканців Кремнієвої долини, можна розпізнати афериста.

Улюблені прийоми шахраїв: 5 випадків, коли вас хочуть обдурити при купівлі товару - today.ua

Фахівці з боротьби із кіберзлочинністю виділяють 5 найбільш поширених прийомів шахраїв.

1.Скиньте передоплату

Аферисти, що використовують цей прийом, роблять ставку на хороші трендові речі, виставлені за порівняно низькою ціною. Природно, що така пропозиція не залишить покупця байдужим. Тим більше, якщо йому це потрібно. "Продавець", у свою чергу, запевняє, що в нього вже є чимало претендентів на товар. Тому покупка дістанеться тому, хто готовий внести за неї передоплату. Покупець її вносить, і "продавець" тут же розчиняється.

Щоб не втратити свої гроші, ніколи не погоджуйтеся на передоплату. Краще замовляти товар післяплатою і розплачуйтеся за нього лише після того, як ви його перевірили і переконалися, що все гаразд.

Популярні зараз

Volkswagen у 2025 році почне продавати новий бюджетний кросовер

Нова зачіска та білосніжне вбрання: Олена Зеленська здійснила новий вихід у світ

Шахраї в Україні згадали про старий рекет водіїв

Ціни на бензин та дизель в Україні можуть знизитися попри підвищення акцизів

2.Розсилка фішингових листів

Шахраї створюють сайт, який за дизайном схожий на інтернет-магазин. Їхнє завдання - привернути увагу покупця до цього сайту. Далі вам зможуть запропонувати заповнити невелику анкету, де, крім цілком невинних запитань, будуть питання про дані вашої картки.

Крім того, шахраї також можуть надіслати попередження про блокування облікового запису, оголошення або пароля. Не варто довіряти таким повідомленням. І ні в якому разі не переходьте за підозрілими посиланнями, які прийшли з невідомої адреси. Улюблені прийоми шахраїв: 5 випадків, коли вас хочуть обдурити при купівлі товару

3.Скажіть дані карти

Аферисти телефонують продавцеві і розповідають, що вони прагнуть купити товар лише у нього. При цьому вони просять, щоби продавець повідомив їм номер своєї картки, ім'я. А крім того - термін дії картки і цифри, які розташовані на її зворотному боці. Та ще й вимагають, щоби продавець переслав їм код-підтвердження, який прийде йому в СМС.

Ні в якому разі цього не робіть! Покупцеві, щоб перерахувати вам гроші за товар, досить номера вашої картки. Ну і ще можете сказати йому своє прізвище, щоб він, набравши номер карти, переконався, що переказує гроші саме тій людині.

4.Покупка на ходу, у поспіху

Таке зазвичай провертають при безпосередньому спілкуванні. Продавець нахвалює свій товар, в якого може бути прихований дефект. При цьому продавець "тисне" на покупця, щоби той швидше визначався з вибором. Мовляв, через 10 хвилин у нього вже зустріч з іншим покупцем.

Фахівці радять у такому разі взагалі відмовитися від покупки, щоб не купувати "кота в мішку".

5.Пропозиція продовжити листування в месенджері.

У цьому випадку аферисти намагаються відвернути увагу покупця, переводячи його на іншу платформу для спілкування. В одному з повідомлень вони надсилають йому фішингове посилання. Справа в тому, що на популярних сайтах оголошень стоїть система захисту від посилань. Тому шахраї і виводять свою жертву з такого чату.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Ніколи не переходьте по запропонованих посиланнях, які прийшли вам у месенджері або на електронну пошту. Майже сто відсотків, що на вас намагаються вийти аферисти.

Нагадаємо, ринок землі, який незабаром відкриється в Україні, кишить аферистами. Українцям розповіли, що потрібно зробити у першу чергу, щоб уберегти свою землю від шахраїв.