Ринок землі кишить аферистами: українцям розповіли, як захистити свої ділянки

Автор: Марченко Любов

Вже менш ніж через місяць в Україні відкриється ринок землі, а разом з ним можуть виникнути і проблеми. Зокрема, в Міністерстві юстиції прогнозують активізацію аферистів, які неодмінно захочуть заробити на такій перспективній справі, як продаж землі.

Ринок землі кишить аферистами: українцям розповіли, як захистити свої ділянки - today.ua

Випадки земельного рейдерства фіксуються в Україні і зараз, проте з відкриттям ринку землі рейдери неодмінно активізуються, пророкують у Мін'юсті. Очевидно, аферисти будуть намагатися продати землю за підробленими документами, які виготовити нескладно. Тому власникам земельних паїв радять убезпечити свою власність від зазіхань шахраїв.

Що потрібно зробити

Треба якомога швидше оцифрувати свої документи на земельний пай. Адже в більшості дрібних землевласників документи, що засвідчують їхнє право власності на землю, є тільки в паперовому вигляді. Немає нічого простіше, ніж їх підробити. Тому власники паїв обов'язково повинні зафіксувати своє право власності в електронному реєстрі.

"У більшості людей право на землю знаходиться тільки на паперових носіях. А це - відкритий шлях для шахраїв, які можуть підробити документи і звернутися, наприклад, до нотаріуса з підробленим документом. Крім того, коли немає даних в реєстрі, ніхто не знає, хто власник, крім того органу, який видавав документ ", - розповіли в Міністерстві юстиції.

Популярні зараз

В Україні очікується масштабне підвищення заробітних плат

У Мінекономіки спрогнозували зростання курсу долара до 50 гривень

Греція остаточно відмовила у передачі систем Patriot Україні: названо причину

У Верховній Раді вирішили, що відшкодування сім'ям загиблих українських громадян буде платити РФ

Ринок землі кишить аферистами: українцям розповіли, як захистити свої ділянки В першу чергу, потрібно присвоїти своїй ділянці кадастровий номер. Це свого роду аграрний паспорт, що засвідчує, що саме ця ділянка з цим кадастровим номером належить саме вам. Без кадастрового номера не можна буде здійснити жодної юридичної угоди на ринку землі.

Другим кроком стане внесення відомостей про речові права на ділянку до Державного реєстру прав на нерухоме майно. Зробивши це, ви закріпите право на свою ділянку, і вже ніхто не зможе продати її за підробленими документами.

При цьому чиновники з Мін'юсту радять власникам земельних ділянок поквапитися з цією процедурою, адже кримінал не дрімає і тільки й чекає відкриття ринку землі.

Однак, якщо хтось не встигне до 1 липня оформити документи у цифровому вигляді, це можна буде зробити і після цієї дати.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У Мін'юсті також радять тим, хто вже зіткнувся із земельним рейдерством, не зволікати і звертатися зі скаргами або до них в міністерство, або прямо в поліцію.

Нагадаємо, глава Мінагрополітики Роман Лещенко порадив українцям не квапитись із продажем землі. Адже це актив, який ніколи не знеціниться. Через кілька років після відкриття ринку, земля в Україні буде коштувати набагато дорожче, переконаний міністр.