Індексація пенсій має початися в Україні з 1 березня. Однак, якщо у найближчі дні не з'явиться відповідна постанова уряду, то це означатиме, що індексацію перенесли на більш пізній термін.
Наприклад, у минулому, 2020, році її здійснили в травні. Можливо, що й цьогоріч уряд відтягне її початок на більш пізній місяць. Пов'язано це може бути з одним - нестачею грошей для індексації. Тим більше, що тривожні сигнали з'явилися ще після закінчення січня, коли з'ясувалося, що в Пенсійний фонд зібрали на 2 мільярди менше грошей, ніж було заплановано.
Індексацію планують на березень через те, що зазвичай саме до цього місяця статистика вже має в своєму розпорядженні точні цифри по бюджету попереднього року. А отже, вже відомо, яким буде відсоток індексації.
При індексації пенсії беруться в розрахунок два показника: рівень інфляції за минулий рік і рівень зростання середньої зарплати за попередні три роки. При цьому береться по 50% того та іншого. Орієнтовно, у цьому році мають намір проіндексувати пенсії на 11%. Однак це не означає, що вони стануть на 11% вище. Адже індексації підлягає лише "тіло" пенсії, а при цьому всі надбавки, накрутки і заохочення виносяться за дужки - їх не підвищують. Тому реально приріст пенсій буде менше ніж 11%.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Разом з тим, індексація пенсій відбудеться у будь-якому випадку, але не для всіх. Так, наприклад, не будуть індексувати пенсії тим, у кого вона максимальна, а також не будуть проводити індексацію тих пенсій, які нижчі від мінімальної на 11 і більше відсотків, і яким компенсують різницю до рівня мінімальної пенсії.
Однак більшість літніх українців усе ж має право розраховувати на індексацію пенсії. При цьому, звичайно, чим вище пенсія, тим більше буде розмір її індексації. Так, людина, яка отримує пенсію в розмірі 9090 гривень, може отримати надбавку близько 1000 гривень. Звичайно, більшості українських пенсіонерів така надбавка не світить, тому що у переважної більшості пенсії набагато нижчі.
Нагадаємо, економіст пояснимо, у чому підступ пенсійної реформи, яка стартує вже в цьому році. Справа в тому, що через формування особистих накопичувальних рахунків постраждають сьогоднішні пенсіонери, тому що надходження у солідарний Пенсійний фонд стануть меншими.