Пенсії українців стануть нижче: економіст пояснив, у чому підступ пенсійної реформи

Пенсії українців, які отримують нині виплати із солідарного фонду, вже в найближчі роки стануть нижчими. До цього призведе пенсійна реформа, яку активно просуває наша влада. Йдеться про формування системи накопичувальних пенсій.

Пенсії українців стануть нижче: економіст пояснив, у чому підступ пенсійної реформи - today.ua

У чому підступ цієї реформи, дохідливо пояснив старший економіст Світового банку з питань соціальної політики в Європі і Центральній Азії Олексій Случинський.

Уже в цьому році уряд має намір почати впровадження другого рівня пенсійної системи - накопичувальних пенсій. Про те, що солідарна пенсійна система, яка нині діє в Україні, не справляється зі своїми функціями, стало очевидно вже давно. З кожним роком сума дотації Пенсійному фону зростає. Самостійно фонд не може зібрати стільки грошей, щоб забезпечити навіть нинішні мізерні виплати українським пенсіонерам. Саме тому і було вирішено паралельно з солідарною пенсійною системою вводити накопичувальну.

При цьому сама система накопичувальних пенсій містить безліч ризиків для її майбутніх одержувачів, про які вже написано і сказано чимало. Однак, впровадження системи накопичувальних пенсій містить підводні камені не лише для майбутніх пенсіонерів, а й для теперішніх. Пенсії українців стануть нижче: економіст пояснив, у чому підступ пенсійної реформи

Формувати накопичувальний фонд будуть за рахунок зменшення солідарного

Згідно з проектом закону, який пропонують на розгляд парламенту, відрахування в накопичувальний фонд будуть братися з тих, які зараз йдуть на сплату ЄСВ (єдиного соціального внеску) і ПДФО (податку на доходи фізосіб).

"Одна з головних проблем - пропозиція фінансувати накопичувальний рівень за рахунок зниження ЄСВ і ПДФО. Таке рішення призведе до збільшення дефіциту солідарної пенсійної системи і стане ще однією перешкодою на шляху до досягнення адекватних пенсій", - зауважує економіст.

Тобто, через впровадження накопичувальних пенсій, неминуче скоротяться доходи солідарного Пенсійного фонду, з якого виплачуються пенсії нинішнім літнім українцям, а це призведе до зменшення і без того мізерних виплат.

При цьому і самі майбутні одержувачі накопичувальних пенсій не будуть у виграші. У кращому випадку, вони отримають на старості те, що і так отримали б із солідарного фонду. І це природно, тому що автори законопроекту намітили спільне джерело грошових надходжень до обох фондів. А якщо десь щось прибуває, то воно неодмінно убуде в іншому місці.

"Для того щоб доходи пенсіонерів збільшились, фінансування будь-якої нової накопичувальної пенсійної програми має здійснюватися за рахунок нових ресурсів і внесків", - відзначає Олексій Случинський.

Єдиний, хто від цього залишиться у виграші - це фінансові посередники

Посередники будуть розпоряджатися накопичувальними рахунками майбутніх пенсіонерів до їхнього виходу на заслужений відпочинок. Вони зможуть прокручувати ці гроші, інвестуючи їх у якісь проекти. На жаль, є велика ймовірність, що всі ці зароблені відсотки від інвестицій осядуть в кишенях самих власників фондів у вигляді зарплат і премій. А самі майбутні пенсіонери отримають лише знецінені за роки "голі" відрахування від своїх зарплат. Та й то - у кращому випадку, якщо ці фонди не "прогорять" взагалі.

Нагадаємо, Пенсійний фонд відкрив, які виплати з нього отримують окремі категорії громадян. Зокрема, пенсії суддів складають майже 70 тисяч гривень, і вони майже в 20 разів вище за розмір середньої пенсії по країні.

ДЖЕРЕЛОzn.ua
Наді Дорофєєвій 31 рік: співачка показала величезну кількість подарунків від чоловіка на день народження
У середу, 21 квітня, дні народження відзначають багато відомих особистостей. І в їхньому списку Надя Дорофєєва. Успішній українській виконавиці й коли...
Monobank оновив мобільний додаток: що змінилося для користувачів
Monobank вже на цьому тижні порадує своїх клієнтів новим оновленням. Співзасновник банку Олег Гороховський на своїй сторінці у Facebook анонсував ряд ...
П'ять знаків Зодіаку, які закохуються один раз і на все життя
Серед всіх знаків Зодіаку є ті, для яких кохання означає більше, ніж для усіх інших. Якщо вони і закохуються, то раз і на все життя. Астрологи перекон...
Оля Полякова розповіла, чому поїхала у відпустку без чоловіка
Оля Полякова полетіла на відпочинок в теплі краї знову без чоловіка. Компанію їй склала її молода мама, а також дві підрослі красуні-дочки. Зірка зізн...
В Україні очікується дефіцит дизельного палива: поставки зупиняться вже у травні
Дизельного палива в Україну поставляється все менше. Через зупинку поставок із заводів “Роснафти“ і планового техобслуговування на Мозирському НПЗ (Бі...