Пенсійний фонд показав, які виплати отримують судді: майже в 20 разів вищі за середню

Пенсійний фонд України показав, які пенсії отримують окремі категорії громадян. Серед всіх інших пенсіонерів України виділяються високими доходами колишні судді. Їхня середня пенсія становить майже 68 тисяч гривень. Це майже в 20 разів вище за середню пенсію по Україні.

Пенсійний фонд показав, які виплати отримують судді: майже в 20 разів вищі за середню - today.ua

Середня пенсія в Україні становить 3507,51 гривні. Звичайно, цей показник доволі умовний, адже в багатьох вітчизняних пенсіонерів виплати знаходяться на рівні прожиткового мінімуму - 1769 гривні, а хтось отримує, як судді. А в середньому виходить так - трохи більше 3,5 тисячі.

При цьому звичайні українські пенсіонери отримують пенсію, яка не перевищує 35% їхньої зарплати. А у суддів коефіцієнт заміщення зарплати дорівнює 80%. Тобто, вони і на пенсії отримують фактично свою зарплату (без податків), яка була чималою. Станом на 1 січня 2021 року в Україні налічувалося 3 538 щасливчиків із такими виплатами.

Звичайно, на тлі 11,13 мільйона українських пенсіонерів їхня чисельність зовсім невелика. І, очевидно, для Пенсійного фонду не обтяжливо утримувати три з половиною тисячі колишніх вершителів доль, які своєю чесною і самовідданою працею здобули повагу суспільства. Пенсійний фонд показав, які виплати отримують судді: майже в 20 разів вищі за середню Правда при цьому інші пенсіонери мають набагато скромніші виплати. Наприклад, колишні військові отримують в середньому 5583 гривні, що в 12 разів менше пенсії суддів. А вже про вчителів, лікарів і соціальних працівників, то й говорити не доводиться.

Не припадає висока пенсія і людям, які отримують її по інвалідності (у них середній розмір виплат становить 2679 гривень), і тим, кому платять її за вислугу років (3 205).

Взагалі, пенсії звичайних громадян обмежені максимальним розміром у 17 690 гривень (десять прожиткових мінімумів), вище якого отримати ніхто не може. Крім суддів, природно.

Нагадаємо, вже в липні, багатьом громадянам обіцяють підвищити пенсії. Правда, літнє підвищення торкнеться лише тих, кому на той час уже буде 75 років.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel