Вище ніж в ЄС: ціна на електроенергію в Україні виявилася найвищою в Європі

Автор: Марченко Любов

В Україні ціна на електроенергію вище, ніж у країнах, що входять до складу Євросоюзу. Це видно зі звіту Єврокомісії, опублікованого за підсумками другого кварталу 2020 року.

Вище ніж в ЄС: ціна на електроенергію в Україні виявилася найвищою в Європі - today.ua

"Коли вам черговий залітний фахівець буде розповідати, що треба підвищувати тарифи, як в Європі, роздрукуйте цей пост і покажіть йому. В Україні в другому кварталі 2020 року середня ціна на електроенергію на Ринку на добу наперед (РСВ) була вищою, ніж у країнах Євросоюзу. Про це йдеться в звіті Європейської комісії про ситуацію на європейських енергоринках ", - пише глава "Спілки спожівачів комунальних послуг" Олег Попенко у себе в Facebook.

Виявляється, за підсумками другого кварталу, найвищі ціни в Європі були в торговельній зоні Бурштинський енергоострів (БУОС, 50,4 євро / МВт-год), у польській енергетичній системі (40,1 євро / МВт-год) і в Об'єднаній енергетичній системі Україна (ОЕС, 40 євро / МВт-год). Вище ніж в ЄС: ціна на електроенергію в Україні виявилася найвищою в Європі У той же час, в таких успішних країнах, як Норвегія і Швеція, де під час карантинних обмежень був надлишок генерації на гідроелектростанціях, вартість Мегаватгодини становила 4,8 - 12,3 євро.

Трохи вище, але далеко не українська, була вартість у Франції - 18 євро, Бельгії - 18,6 євро Швейцарії - 19,9 євро, Данії - 20,3 євро, Німеччині - 20,3 євро.

Популярні зараз

В Україні очікується масштабне підвищення заробітних плат

У Мінекономіки спрогнозували зростання курсу долара до 50 гривень

Греція остаточно відмовила у передачі систем Patriot Україні: названо причину

Чоловіки “штурмують“ ТЦК після ухвалення закону про мобілізацію: усі не встигнуть оновити свої дані

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

До речі, і в першому кварталу минулого року також спостерігалася подібна ситуація, пише Олег Попенко.

Нагадаємо, в Україні міста з 30-кілометрової зони АЕС виявилися на грані комунальної катастрофи. Жителі цих міст втратили не одну, а дві пільги з оплати електроенергії. У них була пільга на електроопалення, а також спеціальна пільга для жителів 30-кілометрової зони атомних електростанцій.